رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۸

سیمای آفتاب در ماه رمضان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سیمای آفتاب در ماه رمضان

 

تهیه کنندهگان: حامد شیدایی - اجمد قلعه نویی - محمد فراهانی

تصویربرداران: مجید فراهانی - حمید کاظمی - وحید رحیمی -

مجریان:  صابری - گودرزی 

صداوسیمای استان مرکزی در ایام الله ماه مبارک رمضان با ویژه برنامه های سحر و افطارهای این ماه مبارک و همچنین تولید و پخش برنامه های متنوع و عرفانی دیگر همراه روزه داران ارجمند در ماه میهمانی خدا خواهد بود.

سیمای شبکه آفتاب در ماه مبارک رمضان ویژه برنامه زمرمه سحرگاهی با عنوان «و خدایی که در این نزدیکی است» در سحرهای ماه رمضان بصورت زنده و مستقیم، ساعت ۳ هر بامداد با آیتم هایی از قبیل: « آرم-پلاتو مجری-تواشیح فارسی-مناجات و دعا- سحر خوانی و مناجات-کارشناسی مباحث- نقل حکایت-وقف نامه-دعای سحر- اذان صبح-دعای روز» و... تقدیم مخاطبان خواهد نمود.

یکی دیگر از برنامه های ماه رمضان، ویژه برنامه «قبول باشه» می باشد که در لحظات عرفانی افطار با هدف ترویج فضائل اخلاقی هر روز بصورت زنده ساعت ۱۹، با آیتم هایی از قبیل:« سفره های آسمانی (پرداختن به مشاغلی که در موقع افطار هم مشغول کارند) - کمک به نیازمندان و معرفی خیرین- کارشناس مذهبی-معرفی آداب و رسوم این ماه در روستاها-آرم-پلاتو-گزارش-دعای روز-شروعی برای پایان - کارشناس مذهبی-خادمین قرآنی» و... مهمان سفره های افطار هم استانی عزیز می باشد.

«ترنم وحی» یکی دیگر از برنامه های مذهبی ماه رمضان می باشد که با محوریت جزء خوانی قرآن کریم هر روز ساعت ۱۸ از محل مصلی بیت المقدس اراک همراه با مخاطبان، قرائت یک جزء از قرآن کریم را تقدیم بینندگان می کند.

سخنرانی مذهبی از دیگر برنامه های ماه رمضان است که با موضوعاتی پیرامون رمضان هر روز ساعت 6:30 دقیقه از سیمای آفتاب پخش می شود.

«تفسیر قرآن» عنوان یکی دیگر از برنامه های این ماه است که هر روز ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه به تفسیر آیات کلام الله وحی می پردازد.

همچنین «چشمه سار حکمت» عنوان برنامه ای دیگر است که هر روز بعداز اذان مغرب با محوریت درس هایی از نهج البلاغه به سمع و نظر مخاطبین و بینندگان ارجمند سیمای شبکه آفتاب خواهد رسید.

فیلم وسریال مناسبتی ویژه ماه مبارک رمضان، پخش مستند پیرامون آداب و رسوم مردم، تهیه گزارش های مردمی از برپایی سفرهای آسمانی و... از دیگر برنامه های این شبکه در ماه رمضان خواهد بود.

سال تولید: 1397


اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

               
    __   __   __   __   __   __