رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

سید عطاالله مجدی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

سید عطاالله مجدی

مدت پادکست : 1:21


سید عطاالله مجدی فرزند مرحوم سید عبدالله خان ،نوه شادروان میرزا علی اکبر از خانواده قائم مقام فراهانی در سال1303 شمسی در مجد آباد از توابع اراک متولد شد. تا سن 11 سالگی به دلیل نبود امکانات آموزشی در محل تولد از ورود به مدرسه محروم ماند تا در سال 1314 در اراک به مکتب خانه رفت و پس از یک سال با قبولی در امتحان ورودی در کلاس سوم ثبت نام کرد. پس از اخذ گواهینامه ششم ابتدایی در سن 17 سالگی به سمت آموزگاری در آموزش و پرورش اراک استخدام شد. وی ضمن کار به اداره خانواده و سرپرستی آن و همچنین به تحصیل ادامه داد و سرانجام در سال 1332 موفق به اخذ لیسانس از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران شد. آخرین سمت مجدی در شغل آموزگاری ریاست دبیرستان صمصامی اراک بود که با یازده سال خدمت توانست وضعیت فرهنگی این دبیرستان را به حالت مطلوبی تبدیل کند.

فعالیت های علمی و ادبی وی از آغاز جوانی در زمینه های گوناگون سبب رشد و تعالی او شد به طوری که مقالات خود را ابتدا در روزنامه "نامه اراک" و دیگر روزنامه ها به چاپ رسانید. از جمله آثار مجدی میتوان به هزار گوهر،ترجمه هزار سخن از کلمات قصار حضرت علی(ع)،گلهای جاوید، گنجینه حکمت، گفتار بزرگان جهان به شعر، پژوهشی درباره قرآن، و قرآن برای همه اشاره کرد. این دو اثر پژوهش های مفیدی درباره قران تلقی می شود که در سال 1378 به عنوان پژوهش برتر استان مرکزی در زمینه علوم و معارف اسلامی مورد تقدیر واقع شد.

کلمات کلیدی: سید عطاالله مجدی، فرزند مرحوم سید عبدالله خان، مجد نظام نایب الحکومه، قائم مقام فراهانی، مجد آباد،شهر اراک ،استان مرکزی، دانشگاه تهران، ریاست دبیرستان صمصامی اراک

" در نگاه بیشتر ببینید "