سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

سوگ آفتاب - نمایش محتوای خبر

 

 

سوگ آفتاب

سوگ آفتاب

سوگ آفتاب

 

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، « یاد امام » عنوان ویژه برنامه ی زنده تلویزیونی سیمای شبکه آفتاب است که به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی(ره) ، به مدت 180 دقیقه از ساعت 21 الی 22 روز دوشنبه 13 خرداد و همچنین از ساعت 10 الی 12 روز سه شنبه 14 خرداد ماه 98، به تهیه کنندگی آقای حسین محمودی و خانم ندا حسین آبادی، از محل بیت قدیمی حضرت امام خمینی (ره) در شهر خمین به روی آنتن شبکه استانی و شبکه شما رفته و تقدیم نگاه گرم بینندگان ارجمند خواهد شد.

این برنامه با موضوع گرامیداشت سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) و با رویکرد تبیین سیره سیاسی و عرفانی حضرت امام خمینی (ره) تهیه می شود و از جمله آیتم های این برنامه می توان به حضور هنرمندان و کارشناسان- شعرخوانی-آرم -وله- معرفی کتاب-گزارشی از کلام بزرگان-گزارش مردمی - مهمان برنامه -فرازهایی از وصیت نامه حضرت امام(ره) و... اشاره نمود.

در این برنامه سعی می شود به کلام حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی)، در رابطه با قیام خونین ۱۵ خرداد نیز بصورت گزیده ای اشاره گردد.

صدای شبکه آفتاب نیز با تولید و پخش ویژه برنامه رادیویی «در سوگ خورشید» بصورت زنده و مستقیم، در روز 14 خرداد ماه، همراه با شنوندگان رادیو استانی به سوگ خواهد نشست.

ویژه برنامه «در سوگ خورشید» عنوان ویژه برنامه زنده ی رادیویی است که در روز ارتحال حضرت امام خمینی(ره)  بمدت 90 دقیقه به تهیه کنندگی آقای سیّد محمد محمدی و با موضوع «اثرگذاری اندیشه امام خمینی(ره) بر جهان اسلام و نهضت های آزادی بخش»، از صدای شبکه آفتاب تقدیم شنوندگان این شبکه خواهد شد .

این برنامه با محوریت پوشش آئین های بزرگداشت ارتحال امام راحل(ره) و نیز بررسی ابعاد شخصیتی و شناخت ماهیت فکری، اندیشه و اهداف امام خمینی(ره) با آیتم هایی از جمله: پخش زنده آیین بزرگداشت امام راحل(ره) – ارتباط زنده با بیت تاریخی امام (ره) در شهر خمین – نمایش کودکی و نوجوانی امام (ره) در استان مرکزی- گزارش از برنامه های مختلف سطح استان - معرفی کتاب های مرتبط- مصاحبه با هنرمندان- سروده و مرثیه خوانی درباره امام خمینی (ره) و... به روی آنتن زنده رادیو آفتاب رفته و همراه با مخاطبین ارجمند خود خواهد بود.

خبر مرکزی نیز با تولید گزارش های ویژه خبری با موضوع معرفی شخصیت امام راحل و گرامیداشت قیام خونین پانزده خرداد، پوشش زنده رویدادهای خبری مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) در سطح استان، پخش گزارش خبری از کاروان پیاده روی در مسیر حرم مطهّر امام(ره) و... مجموعاً بیش از 100 دقیقه خبر، مصاحبه و گزارش برای ایام مذکور پیش بینی نموده است.

معاونت فضای مجازی شبکه آفتاب نیز با تولید و انتشار بیش از یکصد عنوان موضوع مرتبط با این ایام از قبیل: «معرفی برنامه ها- موسیقی-کلیپ و نماهنگ-عکس نوشته-اینفوگرافی-ویدئو و پادکست-مستند موضوعی- موشن گرافیک و همچنین محتوای مرتبط در وب سایت مرکز و... » همراه با مخاطبان می باشد و به سوگ می نشیند