سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی خیرآباد اراک به بهره‌برداری رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی خیرآباد اراک به بهره‌برداری رسید

سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی خیرآباد اراک به بهره‌برداری رسید

سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی خیرآباد اراک به بهره‌برداری رسید

اراک- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی گفت: سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی خیرآباد اراک با حضور غلامرضا سلیمانی، معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، به بهره برداری رسید.

مصطفی آمره در آستانه فرارسیدن ۲۱مرداد و روز حمایت از صنایع کوچک، با حضور غلامرضا سلیمانی، معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی خیرآباد اراک بهره برداری شد.

وی افزود: این سه واحد صنعتی شامل «پتروصنعت بدیع گستر» در زمینه ریخته گری ماسه ای، «جبران صنعت آریا» در زمینه تولید اجاق گاز و «صنایع روشنایی گستر ماندنی» در زمینه تولید تیرچه های فلزی  است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی تصریح کرد: این واحدهای صنعتی در زمینی به مساحت ۹هزار مترمربع و با سرمایه گذاری ۲۵میلیاردتومان به بهره برداری رسید.

آمره خاطرنشان ساخت: با بهره برداری از این سه واحد تولیدی، زمینه اشتغال مستقیم ۵۵ نفر فراهم شد.

وی افزود: در استان مرکزی ۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب وجود دارد که عملیات اجرایی و واگذاری زمین در ۳۰ شهرک و ناحیه صنعتی انجام شده و بیش از دو هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در این شهرک ها و نواحی صنعتی مستقر هستند.

به گفته مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی، برای سال جاری در استان چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات دولتی برای صنایع کوچک و متوسط در نظر گرفته شده تا ۳۰۰ واحد صنعتی فعال شده و به چرخه تولید بازگردند.