رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان - نمایش محتوای خبر

 

 

سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان

شناسه : 278870012

سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان

سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر یک روزه خود به استان مرکزی بعد از بازدید از حوزه علمیه خاتم الانبیاء اراک و حضور در گلزار شهدای این شهر در جلسه شورای اداری استان حاضر شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، واعظی در جلسه شورای اداری استان مرکزی در اراک گفت:در حال حاضر دویست و پنجاه و هفت روستای کشور از خدمات اینترنت بهره مند هستند و سیصد و بیست و سه روستای دیگر تا سه ماهه آینده از این خدمات بهره مند می شوند.

وی افزود: اکنون بیست و یک شهر کشور از نسل سوم و دو شهر از نسل چهارم تلفن همراه استفاده می کنند.

واعظی همچنین، از اجرای سیصد و سی و دو کیلومتر فیبر نوری خبرداد و گفت: پهنای باند فعلی کشور هم اینک ششصد و بیست و چهار گیگ می باشد که این میزان به چهار هزار گیگ و تا پایان امسال به ده هزار گیگ ارتقاء خواهد یافت.

وزیر ارتباطات و فناوری ااطلاعات در ادامه احتمال ارزان شدن قیمت پهنای باند داخلی را تایید و ورود سرور تلگرامی خارجی به داخل کشور را تکذیب کرد.

واعظی افزود: تاکنون صد و ده میلیارد تومان برای فیلترینگ هوشمند با هدف دسترسی آسان مردم به اطلاعات هزینه شده است.

در ادامه استاندار مرکزی گفت : مرکزی در حوزه صنعت ، کشاورزی و فرهنگی از استان های پیشرو است ، اما در سال های اخیر با رکود روبرو شده است.

زمانی قمی افزود : دولت ضمن صیانت از واحد های فعال و جذب سرمایه های جدید داخلی و خارجی ، احیای واخدهای نیمه فعال را در دستور مار خود قرار داده است.

او از انتقاد بیش از حد برجام و پسابرجام هم انتقادکرد و گفت: پس از برجام 10 قرارداد در حوزه صنعت منعقد شده کهدر این مسیر حفظ حریم عزت و استقلال کشور ، پیشبرد اهداف کشور که مذاکرات هم جزئی از آن است ملاک است.

حسینی رئیس مجمع نمایندگان استان هم از سفر دیرهنگام کابیه دولت به استان گلایه کرد و رسیدگی به وضعیت صنایع ، بهتر شدن وضعیت اینترنت با توجه به تعدد دانشگاه ها در استان ، آلودگی هوا ، بهداشت و درمان ، درآمدهای مالیاتی ، تسریع در پروژه خطوط راه آهن تهرن-ساوه-اراک و خمین گلپایگاه را خواستار شد.

در این مراسم از زحمات برفره تقدیر و رحمانی مدیرکل جدید ارتباطات و فن آوری استان معارفه شد و همچنین طی حکمی فیلی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان معرفی شد.