جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

سریال رستاخیز تفنگ ها - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سریال رستاخیز تفنگ ها

Loading the player...

مجموعه  تلویزیونی « رستاخیز تفنگ ها » محصول تلویزیون «المنار» لبنان است که هر شب ساعت 19 از سیمای شبکه آفتاب پخش می شود. تکرار این سریال روز بعد ساعت 13 می باشد.

داستان این مجموعه روایت‌گر مقاومت و قیام مسلحانه مجموعه‌ای از جوانان روستایی به نام «المالکیه» در جبل عامل لبنان به رهبری روحانی معروف شیعه سید عبدالحسین شرف‌الدین است که تحت اشغال نیروهای استعمارگر هستند و قیام‌شان کل بلاد شام را در برمی‌گیرد.

 در این مجموعه اهالی این روستا علیه اشغالگری ارتش فرانسه قیام می‌کنند و این حرکت جوانان به کل منطقه تسری پیدا می‌کند. این روستای اشغالی نقطه‌ای محوری برای ارتباط شخصیت‌های انقلابی، علمی و نظامی از جنوب لبنان و دیگر مکان‌هاست که از آنجا دیگر تحولات این سریال و خط آن دنبال می‌شود.

خط اصلی این سریال بر محوریت اوضاع جغرافیایی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جبل عامل و بروز طرح صهیونیستی درباره فلسطین و شکل‌گیری نخستین شهرک‌های صهیونیستی در این کشور و نقش استعمار فرانسه و انگلیس در این باره است که منجر به شکل‌گیری انقلاب‌های متعددی تا سال ۱۹۲۶ می‌شود تا نهایتا جبل عامل بر اساس تصمیم استعمار فرانسه به لبنان متصل می‌شود.

سال تولید: 1392
 

کارگردان: عمار رضوان

تهیه کننده: بلال زعرور

نویسنده: محمد النابلسی

تدوین: رامی شبطا

بازیگران: احمد الزین،پیر داغر، باسم مغنیه، مازن معضم، بولین حداد و..... اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __