جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

سردار شهید نیازعلی طالبی - نمایش محتوای صدا

 

 

سردار شهید نیازعلی طالبی

سردار شهید نیازعلی طالبی

 

سردار شهید نیازعلی طالبی


 

سردار شهید نیازعلی طالبی در تاریخ دوازدهم خرداد ماه ســــال 1333 در روستای چقا سیا استان مرکزی دیده به جهان گشود. این ســــــــــــــــردار دلــــــــادور دوران کــودکــــــی ونوجوانی را همانند سایر کودکان و نوجوانان با بازی و تحصیل پشت سر گذاشت.

در ســال 1352 به خدمت سربازی رفت و بعد از دو ســــــــال به آغوش خانواده بازگشت پس از گذاراندن ســــربازی و برای اینکه به سنت پیامبر اســلام(ص)را عمل کرده باشد ازدواج کرد. قبل از به پیروزی رسیدن انقـــلاب همانند ســایر مردم با شرکت در تظاهرات و راهپیمایی ها نفرت و انزجار خود را نسبت به رژیم پهلوی اعــــــلام کرد. بعد از به پیروزی رسیدن انقـــــلاب شکوهمند اسلامی و شروع جنگ تحمیلی به عضویت سپــــاه پاســــــداران انقلاب اسلامی درآمد.

شهیـــــد طالبــــی در زمان جنگ مسئولیتهایی برعهده داشتند که آخرین مسئولیت ایشان فــــــرماندهی گردان پیاده لشگر 17 علی ابن ابی طالب (ع) بود .

این سـردار دلیر درتمامی صحنه های جنگ حضور فعالانه داشت. سرانجام این شهیـــد بزرگوار در دوم خرداد ماه ســال 1361 در جبهه خونین شهر بــــر اثر اصــابت ترکش خمپـــــــاره به پهـــلو و ســــــــرش همانند مـــادرش حضرت زهــــــــــــرای مرضیه (س) دعوت حق را لبیک گفت .

فرازی از وصییت نامه سردار شهید نیاز علی طالبی

ای پدر و مادر عزیزم ...

بعد از من ناراحت و نا امید نباشید چرا که خداوند نا امیدان را دوست ندارد. من خوشحالم که برادرانم بعد از من اسلحه ام را زمین نمی گذارند و آماده نبرد با باطل می شوند. مــــــادرم هر شهیــــد در صدر شفاعت یافته گانند... مـــادرم صبور باش و خداوند متعال را شکر کن که فرزندت را در راه خـــودش ، در راهی که حسیــــن بــــرایش جــــان داد، فــــرزنـد داد، بـــــرادر داد قرار داده است

ای برادران و خواهران ...

مپندارید که شهدا مرده اند ... بلکه شهیدان زنده های جاویدند...

بـــــــرادران همدیگر را داشته باشید و خود را آماده هــــر آنچـــــه اســـلام مـــی خواهــــد کنیــــد

از ولایـــــــت فقیه پیروی کنید و امام عزیزمان را در به ثمر نشستن انقلاب تنها نگذارید.

کلمات کلیدی:

سردار شهید نیازعلی طالبی، شهدای روستای چقا سیا ، شهدای استان مرکزی، فــــــرماندهی گردان پیاده لشگر 17 علی ابن ابی طالب (ع)