جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

سرانه فضای سبز اراک افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

سرانه فضای سبز اراک افزایش می‌یابد

سرانه فضای سبز اراک افزایش می‌یابد

سرانه فضای سبز اراک افزایش می‌یابد

 

مدیرعامل پارک‌ها و فضای سبز اراک بابیان اینکه سرانه فضای سبز اراک افزایش می‌یابد از توسعه فضای سبز در کلانشهر اراک خبر داد.

ناصر عسگری با اشاره به اهمیت فضای سبز در شهر اظهار داشت: رشد علف‌های هرز در سطح شهر یکی از مشکلات فضای سبز در فصل بهار است، به همین منظور سازمان پارکها و فضای سبز برای مقابله این مشکل با عملیات سم‌پاشی گسترده علف‌کش‌ها در مناطق مختلف فضای سبز را با جدیت به اجرا درآورده است.

وی افزود: این عملیات به منظور کنترل علف‌های هرز بهاره و دائمی روییده در سطح جنگل‌ها و فضاهای سبز اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اراک تصریح کرد: به منظور اجرای این عملیات از دو علف‌کش سیستمیک کلایفوزیت و گالانت سوپر با توجه به گیاهان غالب هر نقطه استفاده شده و تاکنون حدود هشت هکتار، سطح مبارزه با علف‌های هرز انجام شده است.

عسگری خاطرنشان کرد: علف‌های هرز اجزای مهم اکوسیستم‌های فضای سبز هستند که به منظور استفاده بیشتر و بهتر از منابعی مانند، خاک، آب، موادغذایی و نور با گیاهان به طور مستقیم و غیرمستقیم رقابت نموده و کمیت و کیفیت فضای سبز را در اکثر موارد کاهش می‌دهند.

وی بیان داشت: وجود علف‌های هرز مانع از رسیدن مواد مغذی، کود و آب به درختان می‌شوند و همچنین با رشد علف‌های هرز و خشک شدن در فصل گرما امکان آتش‌سوزی و ایجاد صدمات جدی به درختان وجود دارد که در این راستا امسال مبارزه گسترده‌ای در راستای جلوگیری از رشد این علف‌ها در سطح شهر با جدیت در حال انجام است.