جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

سامانه خدمات ویژه شهروندی در استان مرکزی راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سامانه خدمات ویژه شهروندی در استان مرکزی راه‌اندازی شد

سامانه خدمات ویژه شهروندی در استان مرکزی راه‌اندازی شد

سامانه خدمات ویژه شهروندی در استان مرکزی راه‌اندازی شد

مدیرکل پست استان مرکزی گفت: یکی از نوین‌ترین خدمات پست کشور با عنوان سامانه «خدمات ویژه شهروندی» با هدف ارایه خدمات مختلف از طریق سامانه تلفنی 193 در این استان راه‌اندازی شد.

محمد علی چراغی در جمع خبرنگاران با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و گرامیداشت 17 مهر روز جهانی پست، اظهار کرد: شرکت پست استان در بحث خدمات ویژه شهروندی، سامانه جدیدی را راه‌اندازی کرده که از طریق این سامانه شهروندان می‌توانند برای انجام کارهای خود، بدون خارج شدن از خانه از طریق ارتباط با سامانه 193 خدمات دریافت کنند.

وی با بیان اینکه در نیمه نخست سال 95 حدود 12 میلیون و 310 هزار فقره مرسولات پستی از پست استان مرکزی به نقاط مختلف کشور ارسال شده است، افزود: این میزان مرسولات ارسالی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

مدیرکل پست استان مرکزی تصریح کرد: در این استان 348 واحد پستی وجود دارد، که از این تعداد 113 واحد آن شهری و 231 واحد پست روستایی است.

چراغی راه‌اندازی دفتر خدمات الکترونیکی پست هوشمند در مرکز استان را از دیگر اقدامات صورت گرفته بیان کرد و گفت: تحویل کارت ملی هوشمند، اخذ خدمات عوارض خودرو، اخذ خدمات اظهارنامه مالیاتی و دیگر خدمات در 13 دفتر خدمات الکترونیکی در استان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه خدمات پستی باید به سمت دولت الکترونیک شدن سوق داشته باشند ادامه داد: روش سنتی دیگر در دنیا جایگاهی ندارد، بر همیم اساس ارسال مرسولات پستی به صورت الکترونیک از برنامه اولویت‌دار و اساسی این اداره کل است.

مدیرکل پست استان مرکزی بیان کرد: در بیست و ششمین اجلاسیه جهانی پست که در ترکیه برگزار شد، اولویت کاری بر سه محور تجارت الکترونیک، پست مالی و پست لجستیک و هوشمند قرار گرفته است.

چراغی ادامه داد: یکی از اقدامات صورت گرفته در سال 95 پروژه G.NAF یا ساماندهی یکپارچه آدرس ایرانیان بوده که انجام این پروژه موجب ارائه خدمات مطلوب به مردم است.

وی با اشاره به اینکه پست استان در سال گذشته رتبه اول کشور را در اجرای این پروژه کسب کرده است، افزود: با اجرای این پروژه بحث به هنگام سازی و به روز رسانی تمام نقاط شهری و روستایی در اولویت است.