سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

ساخت کارخانه تولید تراکتور با مشارکت کره در زرندیه - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت کارخانه تولید تراکتور با مشارکت کره در زرندیه

ساخت کارخانه تولید تراکتور با مشارکت کره در زرندیه

ساخت کارخانه تولید تراکتور با مشارکت کره در زرندیه

مدیر و برخی کارکنان شرکت ال اس کشور کره جنوبی برای بررسی ساخت شرکت تراکتور سازی در خشکرود زرندیه از پتانسیل های این منطقه دیدن کردند.

این قرارداد همکاری همزمان با سفر رییس جمهور کره جنوبی و فعالان اقتصادی این کشور در اردیبهشت ماه امسال بین دو کشور امضا شد.

شریک تجاری ایرانی گفت : در آغاز و فاز اول سالانه دو هزار تراکتور در ایران مونتاژ می شود و ما از مزایای نسبی تولید بهره مند می شویم.

شریفی با بیان اینکه همزمان سی هکتار زمین برای احداث کارخانه تولید تراکتور اختصاص داده شده ، افزود: سرمایه گذاری دو شرکت در فاز دوم برای تولید تراکتور بیش از هزار و دویست میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه در فاز دوم سالانه پانزده هزار تراکتور تولید می شود ، اضافه کرد : فاز اول یعنی مونتاژ تا 6 ماه آینده و تولید کامل تراکتور حدود سه سال آینده آغاز می شود.

وی گفت : با راه اندازی این کارخانه بیش از پانصد فرصت شغلی مستقیم ایجاد می شود.
مدیر فروش و بازرگانی این واحد تولیدی نیز با بیان اینکه در سبد کالایی این شرکت نیاز کشور به مدل های مختلف تراکتور تامین می شود ، گفت : در ابتدا با تولید تراکتور های سبک از 30 اسب بخار تا 120 اسب بخار آغاز می کنیم.

مصطفی افزود : بازگشت سرمایه این کارخانه در مدت 10 سال با سالانه 25 درصد سود از میزان سرمایه گذاری انجام می شود.

وی اضافه کرد : در فاز دوم برنامه ریزی برای صادرات به کشورهای همسایه انجام شده است.

آقای چی کو ، مدیر عامل شرکت ال اس کره جنوبی نیز گفت : علت انتخاب ایران پتانسیل این کشور در زمینه های مختلف به خصوص کشاورزی در منطقه و خاورمیانه است.

وی علت انتخاب استان مرکزی را ، فعالیت شریک اقتصادی خود عنوان کرد و افزود : این منطقه به دلیل قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی و مزیت حمل و نقل ، نزدیکی به فرودگاه و پایتخت کشور دارای موقعیت جغرافیایی خاصی است.