جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

ساخت چهارمین موزه فرش کشور در اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت چهارمین موزه فرش کشور در اراک

ساخت چهارمین موزه فرش کشور در اراک

ساخت چهارمین موزه فرش کشور در اراک

 

با اهداء 120 قطعه فرش نفیس چهارمین موزه فرش کشور در اراک ساخته می شود.

مدیر کل موزه های کشور در سفر به اراک  گفت: این موزه فرش با اهداء 120 قطعه فرش نفیس و با ارزش تقریبی 400 میلیارد ریال توسط آقای حسینجانی و با تامین زمین مورد نظر توسعه شهرداری و شورای شهر اراک و تامین اعتبار 90 میلیارد ریال سازمان صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری به زودی در اراک جانمایی و عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

کارگر گفت: دو موزه ملی فرش تهران و موزه فرش آستان قدس رضوی در مشهد هم اکنون مورد بهره برداری علاقه مندان قرار دارد و موزه فرش تبریز با پیشرفت 50 درصد در حال احداث است و اراک محل احداث چهارمین موزه فرش کشور است.

حسینجانی از اهالی اراک و مقیم تهران گفت در طول 45 سال گذشته اقدام به جمع آوری این مجموعه فرش های نفیس کرده و با سفر به قاره های اروپا، آفریقا، آمریکا و کشورهای منطقه این فرش های ایرانی را که دارای ویژگیهای منحصر به فرد در طرح و نقشه و قدمت هستند و پیش از این به خارج از کشور صادر شده بود خریداری و با هدف نمایش فرهنگ و هویت ایرانی به موزه اهداء می کند.

آجرلو سخنگوی شورای اسلامی شهر که میزبان این جلسه بود هم از آمادگی کامل شورای اسلامی شهر و شهرداری اراک به منظور تامین و اهداء زمین مورد نظر به منظور ساخت موزه فرش خبر داد.

در این جلسه همچنین تفاهم نامه ساماندهی مجموعه تاریخی بازار اراک بین میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و شهرداری اراک مبادله شد.

حسینی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم گفت: در این تفاهم نامه برای تامین اعتبار 20 میلیارد ریال به منظور نگهداری و مرمت بازار اراک در نظر گرفته است.