سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ساخت تردمیل آبی در استان مرکزی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ساخت تردمیل آبی در استان مرکزی

   نخستین بار در کشور تردمیل آبی در استان مرکزی طراحی و ساخته شد.

 به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک، مجید ثاقبی و فرید ثاقبی ، 2 برادر اراکی توانستند با به خدمت گرفتن علم و دانش خود تردمیل آبی را طراحی کنند و بسازند.

مجید ثاقبی ، طراح این دستگاه گفت: ایده این دستگاه اولین بار به ذهن برادرم که پزشک است رسید و به کمک هم توانستیم در مدت 2 سال ، تردمیل آبی را بسازیم.
وی افزود: قیمت این تردمیل آبی 150 میلیون تومان است و این در حالی است که قیمت مشابه خارجی آن تقریبا 700 میلیون تومان است و در تردمیل ایرانی از بهترین تجهیزات و علم روز دنیا استفاده شده است.
طراح این دستگاه گفت: برای استفاده از این دستگاه فرد در را بازکرده و به داخل محفظه شیشه ای وارد شده و روی تسمه تردمیل قرار می گیرد و آنرا روشن می کند و تردمیل شروع به آبگیری می کند به میزانی که فرد نیاز داشته باشد و سپس شروع به حرکت می کند و برای تخلیه آب در انتهای ورزش هم فرد دکمه توقف را فشار داده و چند دقیه صبر می کند تا آب درون محفظه تخلیه شود و سپس خارج می شود.
فرید ثاقبی هم گفت: این دستگاه برای ورزشکاران ، بازتوانی افراد بیمار و کالری سوزی بالا مورد استفاده قرار می گیرد.
شاهرخ امر آبادی ، کارشناس مکانیک طراحی بدنه و سیستم حرکتی تردمیل آبی گفت: برای ساخت بدنه این تردمیل آبی از استیل استفاده شده است و شیشه های اطراف این تردمیل ظرفیت گنجایش 3 هزار لیتر آب در خود را دارد.
امین پدرام ، کارشناس برق و ابزار دقیق طراحی سیستم برقی و کنترلی تردمیل آبی هم گفت: قطعات این دستگاه کاملا ضدآب است و نکته جالب این است که این تردمیل بدون آب کار نمی کند.
وی افزود: افراد می توانند ساعت ها از این تردمیل استفاده کنند و محدودیتی برای دستگاه وجود ندارد.
تاکنون پنج دستگاه از این تردمیل آبی ساخته شده و در سطح کشور مورد استفاده قرار گرفته است که با حمایت های بیشتر می تواند به تولید انبوه برسد.اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __