سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

ساختمان جدید بیمارستان مدرس ساوه احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ساختمان جدید بیمارستان مدرس ساوه احداث می‌شود

ساختمان جدید بیمارستان مدرس ساوه احداث می‌شود

ساختمان جدید بیمارستان مدرس ساوه احداث می‌شود

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: با توجه به بافت قدیمی بیمارستان مدرس در آینده نزدیک ساختمان جدید این بیمارستان احداث می‌شود.

جلیل کوهپایه‌زاده  در نشست خبری با تشریح جایگاه و رسالت خبرنگاران اظهار داشت: جامعه خبری در پیشبرد اهداف عالیه نظام سلامت در سراسر کشور تاکنون گام‌های بزرگی را برداشته‌اند.

وی افزود: خبرنگاران منادی اطلاع‌رسانی، توسعه‌دهنده نهضت فکری و گسترش آن در جامعه هستند تا بتوانند اهداف عالیه نظام در بخش‌های مختلف را در یک تابلو در معرض دید مردم قرار دهند که شناخت مردم نسبت به حوزه سلامت ناشی از بازتاب و انکعاس تلاش‌های خبرنگاران در ابعاد مختلف حوزه سلامت است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه تصریح کرد: سعی می‌کنیم در همه برنامه‌های دانشکده به منظور انعکاس و بازتاب اخبار و اطلاعات حضور خبرنگاران را فراهم کنیم تا نقش خبرنگاران و رسانه‌ها در توسعه فعالیت‌ها نمود بیشتری داشته باشد.

کوهپایه‌زاده عنوان کرد: سعی کردیم در برنامه‌های مختلف زمینه حضور خبرنگاران را در همایش‌ها، برپایی بیمارستان‌های صحرایی، اعزام تیم‌های بهداشتی درمانی و غیره را فراهم کرده و نقش آنان را پررنگ کنیم.

وی با اشاره به اقدامات دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: جابه‌جایی بیمارستان 17 شهریور که در مکان جدید خدمات زایمان به صورت تخصصی ارائه می‌شود و شامل 6 تخت و دو اتاق عمل بوده به طوری که هر اتاق زایمان به سبب تجهیزات کامل یک بیمارستان است که بر اساس ارزیابی به ازای هر 50 هزار نفر یک تخت نیاز است این 6 تخت با توجه به جمعیت امروز شهرستان تا 10 سال اینده می‌تواند جوابگو باشد و نیاز شهرستان را در این راستا تامین کند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه ادامه داد: انتقال آزمایشگاه مرکزی به مکان قدیم بیمارستان 17 شهریور با مدرن‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی با تعرقه دولتی، توسعه بخش اورژانس بیمارستان مدرس، راه‌اندازی بخش زایمان در زرندیه، راه‌اندازی‌ بیمارستان دندانپزشکی به منظور ارائه خدمات سطح یک و 2 و 3، راه‌اندازی کلینیک تخصصی ویژه و احداث ساختمان ساخت جدید این بیمارستان نیز در دستور کار این دانشکده قرار دارد که تلاش بر این است مکان‌هایی برای ساختمان مراکز درمانی با توجه به حساسیت کار انتخاب بشود که مکان مورد نظر ضد زلزله باشد.

کوهپایه‌زاده خاطرنشان کرد: تعمیر و تجهیز مراکز درمانی آسیابک زرندیه، خرید خدمت دانشجویان متخصص در دستور کار این دانشکده قرار دارد که لازمه این کار فراهم کردن امکانات رفاهی برای این گروه است که تلاش بر این است بتوانیم‌که نیاز به اعتبارات ویژه است و همچنین نظارت بیشتر بر مراکز دارویی و مواد غذایی از ابتدای سال تشدید شده که برای این حوزه نیز سعی شده از افراد متخصص در این بخش استفاده شود.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده از سوی خیرین گفت: در حوزه سلامت در کنار اعتبارات دولتی خدمات قابل توجهی از حوزه خیران سلامت انجام گرفته که از سال گذشته تاکنون 40 میلیارد ریال از سوی خیران اهداء شده، اهدایی 2000 متر مربع از طرف عسکریان، تعمیر بخش‌دیالیز بیمارستان مدرس، راه‌اندازی اورژانس در مامونیه و پایگاه جاده‌ای فوریت‌های پزشکی در پرندک که به زودی به بهره‌برداری می‌رسد از دیگر اقدامات دانشکده علوم پزشکی با مشارکت خیران است.