سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

زیرساخت‌های حوزه سلامت در استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

زیرساخت‌های حوزه سلامت در استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد

زیرساخت‌های حوزه سلامت در استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد

زیرساخت‌های حوزه سلامت در استان مرکزی مورد توجه قرار گیرد

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی اراک گفت: استان مرکزی در حوزه سلامت جایگاه مناسبی کسب کرده و انتظار داریم در راستای سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان مرکزی به زیرساخت‌های حوزه سلامت نگاه ویژه‌ای شود.

حسن طاهراحمدی در دانشگاه علوم‌ پزشکی اراک با اشاره به اهمیت حوزه پژوهش اظهار داشت: در کشور چنانکه باید به حوزه پژوهش توجه نشده است و در راستای پیشی گرفتن در مباحث علمی از سایر کشورها باید تلاش کرد.

وی افزود: مطرح شدن مبحث پژوهش در اخلاق پزشکی سال‌ها پیش انجام شده و در این راستا کمیته‌هایی با 26 کد تشکیل شده‌اند که توجه به اخلاق در راستای جلوگیری از آسیب‌های روحی و جسمی انسان از اولویت‌های این کدها محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: مبنای پژوهش انسان متعهد و خردمند است و اولویت پژوهشگران در تحقیقات باید بر مبنای اخلاق پزشکی و کرامت انسانی انجام شود.

طاهراحمدی ادامه داد: حوزه سلامت در استان مرکزی در دولت یازدهم جایگاه مناسبی کسب کرده و انتظار داریم در راستای سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان مرکزی به زیرساخت‌های حوزه سلامت نگاه ویژه‌ای شود.

وی عنوان کرد: تاکنون در استان مرکزی حدود 100 هزار مترمربع کار علمی و پزشکی انجام شده و در سه سال آغاز به‌کار دولت تدبیر و امید 60 هزار متر ساخت و ساز در حوزه علمی و پزشکی واقع در استان مرکزی انجام شده است و تعدادی از طرح‌ها امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: استان مرکزی عالمان بزرگ، مراجع و حوزویان دینی و نخبگان علمی بسیاری مانند پرفسور حسابی، دکتر قریب بنیانگذار طب اطفال، قوام‌زاده استاد خون و سرطان، دکتر خرسندی پزشک گوش و حلق و بینی و شهید چمران را در دل خود پرورانده و این امر یکی از ظرفیت‌های مثبت استان است.