جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

زمینه ورزش همگانی برای روستاهای استان مرکزی فراهم شود - نمایش محتوای خبر

 

 

زمینه ورزش همگانی برای روستاهای استان مرکزی فراهم شود

زمینه ورزش همگانی برای روستاهای استان مرکزی فراهم شود

زمینه ورزش همگانی برای روستاهای استان مرکزی فراهم شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی گفت: ورزش همگانی تنها ویژه شهرها نباشد و فراهم کردن زمینه‌های ورزش همگانی در روستاها پیگیری شود.

شکرالله حسن‌بیگی در دومین جلسه شورای ورزش همگانی و تفریحی استان که در استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به بحث ورزش همگانی اظهار داشت: ورزش همگانی تنها مختص شهرها نباشد و برای روستائیان هم زمینه فراهم شود و از ظرفیت دهیاری‌ها برای سهولت در این امر استفاده شود.

وی افزود: در رابطه با سند تحول، تعالی و آینده‌ نگری ورزش همگانی که ابلاغ شده لازم است که برش استانی آن تهیه شود تا برای جلسات بعدی روش‌های اجرایی این سند را داشته باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی تصریح کرد: عمده تلاش‌ها باید در مسیر فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن این ورزش باشد به‌گونه‌ای که مردم احساس ضرورت داشته باشند که اگر بتوانیم این احساس را در مردم به‌وجود آوریم خودشان به‌دنبال ورزش همگانی می‌روند.

حسن‌بیگی بیان کرد: بنابراین لازم است که از ظرفیت‌های موجود برای فرهنگ‌سازی استفاده کنیم و یکی از این ظرفیت‌ها شهرداران هستند که می‌توانند با حضور خود در ورزش‌های همگانی سبب تشویق مردم به شرکت در این ورزش‌ها شوند.

وی ادامه داد: همچنین ارتباط با ائمه جمعه و جماعات برای ترویج این فرهنگ بسیار مهم است و خود نماز جمعه و خطبه‌های آن می‌تواند ظرفیت بسیار مطلوبی برای ترویج فرهنگ ورزش همگانی باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی عنوان کرد: تهیه بانک اطلاعاتی از ظرفیت‌های ورزشی، اقدام بسیار موثری می‌تواند باشد که باید انجام شود، ورزش یک امر مهم و ضروری در جامعه بوده که سلامت افراد در گرو اجرای مطلوب آن است بنابراین اهمیت این موضوع ضرورت پیگیری مصوبات این شورا را ایجاد می‌کند.