جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

رونق تولید و اشتغال در روستای برتر صنعتی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

رونق تولید و اشتغال در روستای برتر صنعتی کشور

رونق تولید و اشتغال در روستای برتر صنعتی کشور

روستای زرنوشه آشتیان با دارا بودن ۴۲ واحد صنعتی و رونق تولید و اشتغال از روستا‌های برتر صنعتی کشور محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از اراک، کارشناس صنعت و معدن و تجارت استان مرکزی گفت: بیش از 42 واحد از 82 واحد صنعتی شهر آشتیان در روستای زرنوشه واقع شده است.
احسان نژاد افزود: به دلیل اقلیم خشک و فعال نبودن بخش کشاورزی در این روستا اهالی روستا با صرف سرمایه های خود در بخش صنعت و احداث واحدهای صنعتی کوچک ومتوسط توانستند تجهیزات سبک خانگی و صنعتی تولید کنند.
وی ادامه داد: هم اکنون 400 جوان این روستا و روستای هم جوار در این واحدهای صنعتی مشغول به کارند و در این روستا مهاجرت معکوس صورت پذیرفته است.

 

مدیر عامل یکی از واحدهای این روستا هم گفت : سالانه بیش از 16 هزار نردبام خانگی و صنعتی در این واحد تولید می شود که درسال گذشته بیش از 300 میلیون تومان به کشور عراق و افغانستان صادرات داشته ایم.

زرنوشه فراهانی عدم تسهیلات بانکی ، کمبود امکانات رفاهی نظیر راه روستایی و تلفن همراه را از مشکلاتی دانست که بر سر تولید قرار گرفته است.
استان مرکزی با فعالیت بیش از 3 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط قطب بزرگ صنعت ایران است که با حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط روستایی می توان ضمن جلوگیری از مهاجرت روستائیان و تامین معاش خانور روستایی در تحرک اقتصادی نیز مثمر بود.