رونق تولید و اشتغال در دهکده کوچک اقتصادی خمین

 

 

فرج آباد روستایی که با همت ،ذوق و تلاش یک کارآفرین امروز به دهکده کوچک اقتصادی تبدیل شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک ؛ فرج آباد نام روستایی که در فاصله 30 کیلومتری خمین قرار گرفته و با همت ، ذوق و تلاش یک کارآفرین امروز به دهکده کوچک اقتصادی تبدیل شده است و 50 جوان روستایی مشغول به کار شده اند. 

مدیر این دهکده کوچک اقتصادی گفت : از سال 90 و با سرمایه گذاری در روستای پدری خود توانسته ضمن ایجاد اشتغال برای 50 جوان روستایی رونق رابه فرج آباد بازگرداند .
سرلک افزود : اگرچه سنگ های بر سر مسیر آبادانی روستا و کارآفرینی بسیار بود اما با پشت سر گذاشتن سختی ها بلاخره مسیر هموار و تولید در روستا از سرگرفته شد .
وی گفت : تولید سالانه 20 هزار تن انواع محصولات باغی ، 20 تن شیر ، 7 تن گوشت گاو ، 2 میلیون و 400 هزار قطعه بچه ماهی قزل آلا و5 تن ماهی قزل آلا گوشتی در بستر قنات روستا از جمله تولیدات این دهکده است .
این کارآفرین نمونه همچنین از راه اندازی اقامتگاه بوم گردی در روستا نیز گفت و افزود : از پارسال  و با کمک جهاد کشاورزی توانستیم زمین های بی ثمر روستا را تبدل به اقامتگاه بوم گردی کنیم .
سرلک گفت : استقبال خوب مردم شهرستان خمین و استان های اطراف از این اقامتگاه بوم گردی سبب رونق دوچندان این روستا شده است .
میهمانان این اقامتگاه بوم گردی فضای ساده و معماری سنتی ، طبخ غذاهای سنتی ایرانی و هوای پاک روستا را از جمله مزیت های آن دانستند.

 

دانلود