حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۷

رونق اقتصادی در گروی حمایت از صنایع کوچک - نمایش محتوای خبر

 

 

رونق اقتصادی در گروی حمایت از صنایع کوچک

شناسه : 346021897
Loading the player...

در استان مرکزی 2 هزار و 495 واحد صنعتی کوچک در نواحی و شهرک های صنعتی وجود دارد که نیازمند توجه بیشتر مسئولین برای رونق اشتغال و تولید است .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از اراک ؛ در استان مرکزی 2 هزار و 495 واحد صنعتی کوچک در نواحی و شهرک های صنعتی وجود دارد که نیازمند توجه بیشتر مسئولین برای رونق اشتغال و تولید است .
آمره مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی گفت : سال گذشته 211 قرارداد در شهرک های صنعتی در استان مرکزی برای شروع فعالیت واحد ها به ثبت رسیده که استان مرکزی رتبه نخست کشور را در این زمینه بدست آورده است .
وی افزود : هم اکنون در استان مرکزی 1327 واحد دارای پروانه بهره برداری با بیش از 28 هزار نفر اشتغالزایی فعال است و 300 واحد هم غیر فعال و برخی هم با مشکلاتی مواجه هستند.
عدم تولید محصول رقابتی از نظر کیفیت و قیمت می تواند یکی از دلایل عمده تعطیلی واحد های صنعتی و فعالیت زیر ظرفیت اسمی واحد ها باشد .
کمبور نقدینگی ، بدهی های معوقه به بانک ها و سود بالای وام ها ، واردات بی رویه کالا ، بحث قاچاق کالا ،ریال و بالا بودن نرخ مالیات دریافتی از صنایع از مهمترین مشکلات پیش روی صنعت استان مرکزی است .