سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

رمضان در سیما - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

رمضان در سیما

 

عوامل تولید و پخش سیما

 

سیمای آفتاب در ماه رمضان

صداوسیمای استان مرکزی در ایام الله ماه مبارک رمضان با ویژه برنامه های سحر و افطارهای این ماه مبارک و همچنین تولید و پخش برنامه های متنوع و عرفانی دیگر همراه روزه داران ارجمند در ماه میهمانی خدا خواهد بود.

سیمای شبکه آفتاب در ماه مبارک رمضان ویژه برنامه زمرمه سحرگاهی با عنوان «و خدایی که در این نزدیکیست» در سحرهای ماه رمضان بصورت ضبطی، ساعت ۳ هر بامداد با آیتم هایی از قبیل: « آرم-پلاتو مجری-تواشیح فارسی-مناجات و دعا- سحر خوانی و مناجات-کارشناسی مباحث- نقل حکایت-وقف نامه-دعای سحر- اذان صبح-دعای روز» و... تقدیم مخاطبان خواهد نمود.

یکی دیگر از برنامه های ماه رمضان، ویژه برنامه «قبول باشه» می باشد که در لحظات عرفانی افطار با هدف ترویج فضائل اخلاقی هر روز بصورت زنده ساعت ۱۹، با آیتم هایی از قبیل:« سفره های آسمانی (پرداختن به مشاغلی که در موقع افطار هم مشغول کارند) - کمک به نیازمندان و معرفی خیرین- کارشناس مذهبی-معرفی آداب و رسوم این ماه در روستاها-آرم-پلاتو-گزارش-دعای روز-شروعی برای پایان - کارشناس مذهبی-خادمین قرآنی» و... مهمان سفره های افطار هم استانی عزیز می باشد.

سخنرانی مذهبی از دیگر برنامه های ماه رمضان است که با موضوعاتی پیرامون رمضان هر روز ساعت 6:10 دقیقه از سیمای آفتاب پخش می شود.

«تفسیر آیات نورانی قرآن کریم» هر روز ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه به تفسیر آیات کلام الله وحی می پردازد.

«ترنم وحی» یکی دیگر از برنامه های مذهبی ماه رمضان می باشد که با محوریت جمع خوانی قرآن کریم هر روز ساعت ۱۸ از محل مصلی بیت المقدس اراک همراه با مخاطبان، قرائت یک جزء از قرآن کریم را تقدیم بینندگان می کند.

فیلم و سریال مناسبتی ویژه ماه مبارک رمضان با نام سه دونگ سه دونگ هر شب ساعت 21، پخش مستند پیرامون آداب و رسوم مردم، تهیه گزارش های مردمی از برپایی سفرهای افطار، تفسیر نهج البلاغه و... از دیگر برنامه های این شبکه در ماه رمضان خواهد بود.

سال تولید: 1398


اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __