جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

رشد 8 درصدی اسکان مسافران نوروزی در استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد 8 درصدی اسکان مسافران نوروزی در استان مرکزی

رشد 8 درصدی اسکان مسافران نوروزی در استان مرکزی

رشد 8 درصدی اسکان مسافران نوروزی در استان مرکزی

 

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی از رشد 8 درصدی اسکان مسافران نوروزی امسال دراستان خبرداد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛  ایزدی گفت:  202 هزار مسافر  در قالب طرح نوروزی امسال تاکنون در نقاط مختلف استان مرکزی اسکان داده شدند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه پارسال هشت درصد افزایش را نشان می دهد.

وی افزود:  همچنین در این مدت بیش از 320 مسافر نوروزی از موزه ها و جاذبه های تاریخی و طبیعی استان مرکزی بازدید کردندکه این تعداد در مقایسه با مدت مشابه پارسال سه درصد افزایش دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در ادامه گفت: بر اساس تردد شمار اداره کل حمل و نقل جاده ای استان از آغاز تعطیلات نوروز تا کنون بیش از 9 میلیون نفر از استان عبور کردندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد رشد دارد.
ایزدی افزود: 400 هزار بسته فرهنگی شامل معرفی جاذبه های گردشگری استان مرکزی از قبیل تاریخی و طبیعی و معرفی مشاهیر استان در مبادی ورودی شهرها بین مسافران نوروزی توزیع شد که این مهم در افزایش شماربازدیدکنندگان از جاذبه های گردشگری استان تاثیرگذار بوده است.
12 نوروزگاه با آغاز سال جدید در نقاط مختلف استان  مرکزی ایجاد شد که خدماتی همچون ارائه سوغات، صنایع دستی محلی و گردشگری به مسافران دادند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: تجهیز مجتمع های بین راهی و رفاهی، توسعه خدمات زیر بنایی، اطلاع رسانی بهینه از ظرفیت های گردشگری با تهیه دست نوشته ها و کتابچه های گردشگری شهرستان ها از جمله اقدام های انجام شده برای افزایش حضور گردشگران در استان مرکزی است.
ایزدی افزود: 2 هزار اثر تاریخی شناخته شده در استان وجود دارد که 900 مورد از آن ها به ثبت ملی رسیده و معرفی این ظرفیت های ارزشمند با هدف ماندگاری هر چه بیشتر مسافران نوروزی در دستور کار قرار دارد.
بیش از 2 هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که 900 اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.