جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

رزمایش پدافند غیر عامل در مدارس خمین برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

رزمایش پدافند غیر عامل در مدارس خمین برگزار شد

رزمایش پدافند غیر عامل در مدارس خمین برگزار شد

رزمایش پدافند غیر عامل در مدارس خمین برگزار شد

رزمایش پدافند غیرعامل در مدرسه علامه حلی خمین  با حضور جمعی از مسئولان محلی برگزار شد

در این رزمایش دانش آموزان درزمینه پدافند غیرعامل در قالب کلاس آموزش دیده و سپس از نیروهای هلال احمر با همکاری دانش آموزان تمرین مقابله با حوادث غیرمترقبه برگزارکردند.

 کارشناس اداره کل پدافند غیر عامل استان مرکزی در این رزمایش گفت: بسیاری از کشورهای دنیا به خصوص خاورمیانه درگیر جنگ نظامی خانمان سوز شدند اما، پدافد غیرعامل به معنای آمادگی های غیرنظامی برای پیشگیری از بحران و حفظ سرمایه هاست.

محمد زیدوند افزود: آمار بالای تلفات زنان و کودکان این جنگ ها در عراق ،سوریه و یمن نشان می دهد که نبود امنیت برهمه حوزه های توسعه تاثیر می گذارد.

وی ادامه داد: پد به معنای دفاع دربرابر حمله و آفند به معنای حمله است و در پدافند غیرعامل با یک دفاع غیرنظامی مواجه هستیم.

زیدوند اظهار کرد: نباید منتظر بود که حوادث طبیعی یا جنگی اتفاق افتد و به تبع آن به دنبال دفاع بود بلکه باید قبل از حادثه از آمادگی کامل برای دفاع برخوردار شویم.

وی مجموعه اقدامات کاهش آسیب پذیری و افزایش پایداری در شرایط بحرانی را پدافند غیرعامل دانست و افزود: ابزار ، اقدامات و گروه های کار مشخص برای بخش های مختلف کشور به منظورکاهش آسیب نیروهای انسانی و منابع در حمله سایبری پیش بینی شده است.

کارشناس اداره کل پدافند غیرعامل استان مرکزی گفت: طبق آمار روزانه 12 هزار حمله سایبری به کشور انجام می شود اما توسط نیروهای متخصص دفاع می شوند.

وی تاکید کرد: سیستم خدمات عمومی در حمله های سایبری به آسانی قطع و مختل می شود و شناخت منبع این حمله ها کار سختی است.

زیدوند با بیان اینکه در حوزه های مختلف هسته ای، انرژی و بخش های مختلف که ممکن است امنیت کشور به خطر افتد قرارگاههایی برای حفاظت ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در سال 1335 سازمان غیرنظامی در ایران تشکیل و بعد از انقلاب با مشخص شدن وظایف و مصوبات جدید فعال شد.

 کارشناس اداره کل پدافند غیرعامل استان مرکزی خاطرنشان کرد: در استان مرکزی 12 قرارگاه پدافند غیرعامل در شهرستان ها با فرماندهی فرمانداران و عضویت دستگاه های مرتبط فعال است و نشست های کاهش سطح تهدیدها در این شهرستان ها برگزار می شود.


رئیس آموزش و پرورش خمین نیز در این رزمایش گفت: با توجه به جغرافیای سیاسی قرار گرفتن کشور بر روی کمربندی زلزله توجه به پدافند غیر عامل و آموزش آن بسیار ضروری است.

مهدی محمدی افزود: ریزگردهایی که از کشورهای عربی به کشور ما وارد می شوند نیاز با آمادگی با پدافند غیرعامل را بیشتر می کند

وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان بعنوان مدیران آینده با یادگیری پدافند غیرعامل می توانند آن را در خانواده و جامعه خود فرهنگ سازی کنند

.