رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

راهپیمایی اربعین نماد حقانیت نهضت حسینی است - نمایش محتوای محرم

 

 

راهپیمایی اربعین نماد حقانیت نهضت حسینی است

راهپیمایی اربعین نماد حقانیت نهضت حسینی است

راهپیمایی اربعین نماد حقانیت نهضت حسینی است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: حضور پرشور پیروان ادیان مختلف در راهپیمایی اربعین نماد حقانیت و جاودانگی نهضت حسینی و درک عمیق از انسانیت و آزادمردی است.

 آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» روز سه شنبه در حاشیه آیین عزاداری اربعین حسینی در محل بیت نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، در گفت و گو با ایرنا افزود: آیین اربعین حسینی تقویت کننده اعتقادها و محور اشاعه معنویت در جامعه است.
 
وی ادامه داد: پیاده روی اربعین حسینی رزمایشی ارزشمند و معنوی برای نشان دادن اقتدار شیعیان به جامعه جهانی است که ملت غیور و انقلابی ایران اسلامی با حضور گسترده در آن به خوبی از این فرصت استفاده کردند.
 

امام جمعه اراک بیان کرد: اجتماع عظیم مسلمانان در عراق در اربعین حسینی(ع) در هیچ جای جهان در طول تاریخ سابقه نداشته است به طوری که بسیاری از اقلیت های مذهبی نیز در این آیین شرکت می کنند.

وی افزود: راهپیمایی اربعین حسینی به عنوان یک نمایش ملی، منطقه ای و جهانی، ثمره خون شهدای والا مقام مدافع حرم و همه مجاهدان است و خدمات رسانی مردم عراق و حضور پرشور مردم ایران هم برای زیارت و هم برای خدمات رسانی موجب شد اکنون یک مودت و دوستی مطلوبی بین ملت های ایران و عراق به وجود آید.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: وحدت و یکپارچگی مسلمانان نخستین گام در خنثی کردن توطئه های دشمنان اسلام است و امروز به برکت اهل بیت(ع) و پیاده روی اربعین حسینی این وحدت شکل گرفته است.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص 13 آبان و حضور پر شور مردم در آیین راهپیمایی این روز مهم نیز گفت: استکبار جهانی در شرایط فعلی، با جدیت تمام به دنبال سیاه نمایی نظام دینی برای کمرنگ جلوه دادن دستاوردهای آن است، که می طلبد مسئولان نسبت به تبیین دستاوردهای نظام در جهت خنثی سازی توطئه های دشمنان برنامه ریزی کنند.

آیت الله دری نجف ابادی عنوان کرد: دشمن باید بداند که فشار اقتصادی و تحریم اراده فودلادین ملت ایران را محکم تر می کند و حق پیروز میدان است.

حجت الاسلام و المسلمین «محمود رستگاری» نیز در این آیین به بیان ذکر مصیب اهل بیت(ع) پرداخت.

آیین عزاداری اربعین حسینی و دهه آخر ماه صفر در بیت نماینده ولی فقیه در استان مرکزی از امروز بیستم صفر آغاز و تا شهادت امام رضا(ع) نیز ادامه دارد. 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


آداب و رسوم محرم

مقدمات سفر اربعین

مقدمات سفر اربعین

مدت ویدئو: 01:32

علم گردانی روستای تاریخی هزاوه

علم گردانی روستای تاریخی هزاوه

  مردم روستای هزاوه از دیرباز همچون گذشتگان خود از آغاز ماه محرم با برگزاری مراسم علم گردانی در دهه اول ماه محرم نسبت به سالار شهیدان ابراز ارادت وعزاداری می...