سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

دولت آمریکا عهد شکن و غیرقابل اعتماد - نمایش محتوای خبر

 

 

دولت آمریکا عهد شکن و غیرقابل اعتماد

دولت آمریکا عهد شکن و غیرقابل اعتماد

دولت آمریکا عهد شکن و غیرقابل اعتماد
امام جمعه اراک گفت: ایران اسلامی با همه پرسی اقلیم کردستان عراق مخالف است و در این راستا مقابله خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک ظهر امروز در نماز عبادی و سیاسی جمعه که در مصلای بیت‌المقدس اراک برگزار شد، با تاکید بر اینکه دولت آمریکا عهد شکن و غیر قابل اعتماد است، گفت: دولت آمریکا اگر هنر دارد مسائل داخلی خود را سامان بدهند و بدشکنی آمریکایی ها و ترامپ بیانگر آن است که هیچ دولتی در دنیا به آمریکایی ها اعتماد نخواهند کرد.
آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به نا امنی های به وجود آمده در کشور آمریکا، گفت: جنایت ها و کشتارهای لاس و گاس آمریکا نشانگر بی سامانی و ناامنی در این کشور است و ترامپ بهتر است به فکر خود و کشورش باشد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در رابطه با همه پرسی اقلیم کردستان عراق، گفت: همه پرسی اقلیم کردستان عراق به مصلحت کردها و ملت عراق و همچنین ملت های منطقه نیست و این سوژه ای برای سوء استفاده دشمنان و نقطه درگیری برای ده ها سال آیند است.
وی با اشاره به مخالفت دولت جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و عراق با قاطعیت تمام با همه پرسی اقلیم کردستان عراق اظهار داشت: همان طور که پیدا است، آمریکا، اسرائیل، آل سعود، فرانسوی ها و انگلیسی ها به دنبال تحقق این مسئله هستند.
امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه ایران اسلامی با قدرت در مقابل زیاده خواهی های دشمنان مقالبه خواهد کرد، گفت: ایران اسلامی با همه پرسی اقلیم کردستان عراق مخالف است و در این راستا مقابله خواهد کرد.
آیت الله دری نجف‌آبادی در ادامه با اشاره به سفر اردوغان به ایران، گفت: امیدواریم رابطه ایران، عراق و ترکیه یک رابطه قوی منطقه ای باشد و آقای اردوغان و العبادی با ایران اسلامی رابطه ای استراتژی خوبی داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ابراز کرد: کشورهای منطقه باید در برابر زیاده خواهی های آمریکا، اسرائیل و وهابیت تکفیری مقابله کنند و در این راستا خوشبختانه قطر و عمان نیز همراهی خوبی داشته اند.
آیت الله دری نجف آبادی امر به معروف و نهی از منکر را درس بزرگ امام حسین(ع) دانست و اظهار داشت: درس دیگر امام حسین(ع)، حضرت فاطمه(ع) و حضرت زینب(ع) درس صبر و شکر در راه خدا و شکر در برابر نعمت های بزرگ خداوند متعال و صبر در برابر رنج ها و سختی ها است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به کاروان امام حسین(ع) و کاروان حضرت زینب(س) گفت: این کاروان بزرگ با صبر، متانت، عظمت، بردباری و تحمل سختی ها درس بزرگی به تمام انسان ها دادند.
امام‌ جمعه اراک با اشاره و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، گفت: نیروی انتظامی شهدای بسیاری را در مسیر مبارزه با اشرار، قاچاقچیان و مفسدان، تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است و امروز یاد همه شهدای والا مقام نیروی انتظامی را گرامی می داریم.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ضمن تشکر از زحمات صمیمانه نیروی انتظامی در سراسر ایران اسلامی، گفت: خدمات نیروی انتظامی یک خدمت ملی و یک عبادت اجتماعی است. 
آیت الله دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه امنیت جزء اساسی ترین وظایف حکومت اسلامی است، گفت: برقراری امنیت، نظم و انضباط، دفاع از حقوق مظلومین و مقابله با ظالمان و جنایتکاران از وظایف خطیر، مقدس و ارزشمند نیروی انتظامی است.
وی بیان کرد: استان مرکزی استانی مهم از لحاظ ترانزیتی است و این استان با شش استان هم جوار از شرق و غرب ارتباط دارد و این مهم، وظایف نیروی انتظامی استان مرکزی را بیش از پیش می کند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شهید حججی ها و شهید همدانی ها به خوبی توانسته اند به میدان جهاد، صبر و مقاومت راه یابند، افزود: امروز میدان صبر و مقاومت در مرزهای کشور و در مبارزه با قاچاقچیان و اشرار است و در این راستا شهید رسولی نیز در مسیر مبارزه با اشرار و قاچاقچیان مردانه ایستادگی کرد و به درجه شهادت نائل آمد.