رونق تولید ملی | جمعه، ۱ آذر ۱۳۹۸

دور‌ه‌های آموزشی کارآفرینی در 5 شهر استان مرکزی برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

دور‌ه‌های آموزشی کارآفرینی در 5 شهر استان مرکزی برگزار شد

دور‌ه‌های آموزشی کارآفرینی در 5 شهر استان مرکزی برگزار شد

دور‌ه‌های آموزشی کارآفرینی در 5 شهر استان مرکزی برگزار شد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی گفت: دوره‌های آموزشی کارآفرینی به طور همزمان در پنج شهرستان استان به مناسبت هفته کارآفرینی با حضور 238 نفر از مددجویان برگزار شد.

رمضانعلی جلالی با بیان اینکه پایه و اساس اشتغال پایدار، دوره‌های آموزشی به خصوص کارآفرینی است، اظهار کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینی اولین قدم برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار است که این نوع کارآفرینی از بروز مشکلات در مراحل بعدی جلوگیری می‌کند.

وی افزود: سرمایه هرگز ایده را به حرکت در نمی‌آورد بلکه این ایده است که محرک سرمایه است و موفقیت در کسب و کار با ایده‌ای نوآورانه و خلاق با همراه سرمایه منجر به ارائه محصول جدید و کار آفرینی می‌شود،

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی تصریح کرد: برای شناخت فرد کارآفرین ابتدا باید بدانیم که او چه کارهایی می‌کند و سپس دریابیم کدام ویژگی و خصوصیات شخصیتی، او را از دیگران متمایز می‌کند.

وی افزود: کارآفرین فردی است دارای ایده و فکر جدید که از طریق فرایند ایجاد کسب و کار خانگی، کسب و کار مجازی، کسب و کار در مغازه و یا شرکت و سازمان توأم با بسیج منابع و مخاطره مالی و اجتماعی محصول یا خدمت جدیدی به بازار عرضه ‌کند.

جلالی در ادامه با اشاره به هفته کارآفرینی تصریح کرد: در هفته کارآفرینی دوره‌های آموزشی کارآفرینی به طور همزمان در پنج شهرستان خمین، خنداب، دلیجان، محلات و کمیجان و با حضور 238 نفر از مددجویان برگزار شد.

به گفته وی طی هشت ماهه گذشته برای 328 نفر از مددجویان، فرزندان مددجو و نیازمندان بیکار کاریابی انجام شده است.