جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

دهیاران آخرین حلقه مردم سالاری دینی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

دهیاران آخرین حلقه مردم سالاری دینی

    استاندار مرکزی در همایش دهیاران : دهیاران آخرین حلقه مردم سالاری دینی در سلسله انتخابات کشور دهیاران هستند .

 به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک ؛ استاندار مرکزی در همایش دهیاران استان که به مناسبت 14 تیر روز تاسیس دهیاری ها در اراک برگزار شد از جایگاه ویژه و مهم دهیاران گفت و افزود : دهیاران آخرین حلقه مردم سالاری دینی در سلسله انتخابات کشور و حلقه اتصال دولت و مردم هستند که در صف اول جهاد ، تعاون ، توسعه ، اقتصاد و عمران روستاها فعالیت می کنند.
آقای آقازاده با اشاره به فعالیت 34 هزار دهیاری در کشور پیشرفت روستاها را مرهون زحمات دهیاران دانست و افزود : دهیاران باید تلاش کنند تا روستاها به سمت توسعه ، عمران و اقتصاد پویا حرکت کنند .
وی به فعالیت 122 دهیار خانم در استان مرکزی هم اشاره کرد و گفت : اگر امروز استان مرکزی و دفتر امور روستایی و شوراهای ما در کشور بنابر اظهار وزارت کشور یکی از ادارات کل فعال کشور محسوب می شود این فعالیت خوب حاصل فعالیت دهیاران برتر و نمونه هستند و این موضوع تعاول بسیار خوب دوسویه است و دهیاران بازوی پرتوان دولت در روستا هست .
آقای آقازاده وظیفه مسئولان را ارج نهادن به تلاش دهیاران دانست و با اشاره به صحبتهای تعدادی از دهیاران گفت : طرح هادی روستا ، برنامه ریزی بوجه ای عمرانی و توسعه روستا باید با هماهنگی دهیاران صورت گیرد.

وی یادآور شده نیمی از دهیاران ما تحصیلات دانشگاهی دارند و 50 نفر هم کارشناسی ارشد دارند و باید نظرات دهیاران در تصمیم گیری کلان روستاها مدنظر قرار گیرد .

استاندار مرکزی ادامه داد: یکی از وظایف اصلی و رسالت دهیاران تثبیت جمعیت در روستاها هست و دولت هم تلاش می کند نیاز های روستاییان را تامین کند .
مقدسی نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت : دهیاران در خط مقدم خدمات رسانی به روستاها هستند و باید آنها در تصمیم گیری روستاها مداخله کند چرا که پیشرفت روستاهابستگی به تلاش دهیاران دارد .
وی یادآور شد مسئولان باید اختیارات بیشتری به دهیاران بدهند تا روستا ها پیشرفت کنند .
مقدسی افزود: در مجلس تلاش می کنیم تفویض اختیارات به دهیاری ها افزایش یابد و اکنون هم از مسئولین درخواست می کنیم در رابطه با اعتبارات دهیاری ها فرآیند رفت و برگشت مصوبات کوتاه تر شود .
وی گفت: دهیاران در استفاده از منابع علاوه بر اعتبارات عمرانی ملی ، اعتبارات عمرانی استانی از محل وجوهی که در اختیارشان هست در سرعت بخشیدن به امور دارند مشارکت می کنند و این جای تقدیر دارد .
کریمی دیگر نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی هم گفت: روستاها کانون تولید و شهرها کانون مصرف هستند پس روستاها به شهرها برتری دارند و باید به روستاها توجه ویژه ای شود.
کریمی افزود : اداره سنتی روستاها به شوراها و دهیاری ها سپرده شد و در سطح استان مرکزی 800 دهیاری فعال است .
وی یادآور شد تشکیل دهیاری ها قدم بلندو موثری بود که با استقرار یک عنصر اجرایی برای پیگیری امور اجرایی روستا در کنار اعضای شورای روستا امور مردم پیگیری شود.
کریمی از فعالیت جهاد سازندگی در روستا به نیکی یاد کرد و گفت : باید به روستاها و دهیاری ها توجه ویژه ای شود چرا که دهیاران در شکوفایی اقتصادی روستاها موثرند .
کریمی از مسولان هم خواست تا امنیت شغلی دهیاران را تضمین کنند .
حقیق معاون سیاسی و امنیتی استاندار هم در جمع دهیاران گفت: 4 سال خدمت برای مردم فرصت مناسبی است برای خدمت صادقانه .
زندیه وکیلی معاون عمرانی استاندار مرکزی هم در این ائین گفت : دهیاران نمایندگان خود مردم هستند و تمام امورات روستاها باید با حضور و نظر انها انجام شود .
فائض پور مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استان هم یاداور شد اگر می خواهیم روستاها به سمت و سوی پیشرفت ، آبادانی و توسعه حرکت کنند باید نگاه ها نسبت به دهیاران تغییر کند و انها بتواند در تصمیم گیری ها با امنیت شغلی دخالت کنند .
در این مراسم از دهیاران نمونه استان مرکزی تجلیل شد .اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __