سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

دمای هوای شهرهای استان مرکزی به طور متوسط 12 درجه کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

دمای هوای شهرهای استان مرکزی به طور متوسط 12 درجه کاهش یافت

دمای هوای شهرهای استان مرکزی به طور متوسط 12 درجه کاهش یافت

دمای هوای شهرهای استان مرکزی به طور متوسط 12 درجه کاهش یافت

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: دمای هوای شهرهای این استان در سه روز اخیر به طور متوسط 12 درجه سانتیگراد کاهش یافته است

رضا مردای افزود: در این مدت میانگین حداقلی دمای هوای شهرهای این استان 10 درجه و حداکثری دما 14 درجه سانتیگراد افت داشته است.

وی بیان کرد: بیشترین کاهش دما در این مدت به ترتیب مربوط به شهرستان تفرش، اراک، شازند، محلات و آشتیان بود.

مسئول پیش بینی اداه کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: پیش بینی می شود روند کاهش دمای هوای شهرهای مختلف استان مرکزی تا روزهای پایانی هفته جاری همچنان ادامه یابد و در اواخر هفته دمای هوا در اراک به 10 درجه سانتیگراد زیر صفر برسد.

مرادی اظهار کرد: تفرش و آشتیان با سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و ساوه با هشت درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهرهای این استان در 24 ساعت گذشته بوده است.

وی توضیح داد: دمای فعلی شهر اراک یک درجه سانتیگراد بالای صفر و سرعت وزش باد در این شهر سه متر بر ثانیه و از سمت شمال شرق است و پیش بینی می شود که دمای هوای این کلانشهر در گرمترین ساعات روز به پنج درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی، وضعیت هوای این استان در 24 ساعت آینده را به صورت ابری همراه با بارش پراکنده پیش بینی کرد که به تدریج کاهش ابرناکی و غبار محلی رخ می دهد.

مرادی عنوان کرد: در روزهای پایانی هفته میزان آلاینده ها در شهرهای صنعتی استان از جمله اراک افزایش می یابد.

از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون 15 و هفت دهم میلیمتر بارندگی در استان مرکزی به ثبت رسیده است.