رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

دلمه سیرابی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

دلمه سیرابی

Loading the player...

 

دلمه سیرابی، یکی از غذاهای محلی شهرستان اراک در استان مرکزی است. برای تهیه ی این غذا، ابتدا لپه و برنج نیم پز شده را در ظرف نسبتا بزرگی می ریزند سپس سبزی های معطر که شامل مرزه ، ترخون، گشنیز و شوید است، خورد کرده و به مواد اضافه می کنند و پس از افزودن گوشت چرخ کرده، پیاز داغ ، نمک ، فلفل، زرد چوبه، آبلیمو و شربت شکر، مواد را خوب با هم مخلوط می کنند.

سیرابی را خوب شسته و مواد دلمه را داخل سیرابی می ریزند و سیرابی را با یک سوزن که ضد عفونی شده می دوزند همچنین می توان سیرابی را به قطعات کوچک تری تکه کرد و پس از دوختن آن ها مانند کیسه های کوچک، از مواد دلمه داخل آن ها می ریزند و در کیسه ها را می دوزند. بعد دلمه ها را داخل قابلمه ی مورد نظر می گذارند روی آن آب می ریزند به طوری که روی آن را آب بگیرد. پس از جوش آمدن ،حرارت را کم می کنند تا دلمه با حرارت کم خوب بپزد و جا بیفتد.

وقتی سیرابی پخته شد،دلمه را در ظرف مورد نظر می گذارند و برش می زنند و اگر به صورت کیسه های کوچک ،دلمه را آماده کرده باشند آن ها را در ظرف می چینند و استفاده می کنند. لازم به ذکر است به جای آبلیمو و شربت شکر می توان از سرکه و شیره ی انگور نیز استفاده کرد.

کلمات کلیدی: دلمه سیرابی، برنج نیم پز، سبزی های معطر، گوشت چرخ کرده ، غذاهای محلی، شهرستان اراک،