سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

دفترچه های بیمه تامین اجتماعی از چرخه درمان حذف می شوند. - نمایش محتوای خبر

 

 

دفترچه های بیمه تامین اجتماعی از چرخه درمان حذف می شوند.

دفترچه های بیمه تامین اجتماعی از چرخه درمان حذف می شوند.

دفترچه های بیمه تامین اجتماعی از چرخه درمان حذف می شوند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان مرکزی گفت: دفترچه های بیمه تامین اجتماعی تا پایان سال جاری از چرخه درمان این استان حذف می شوند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان مرکزی، محمد رضا بیدهندی در نخستین نشست اجرایی طرح حذف دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی افزود: ارائه خدمات الکترونیکی در حوزه تامین اجتماعی یک ضرورت است و با توجه به ورود به انقلاب چهارم صنعتی، ارائه خدمات الکترونیکی امری اجتناب ناپذیر اسست.

وی افزود: با توجه به هزینه ٥٠ هزار ریالی صدور هر دفترچه، الکترونیکی شدن خدمات بخش چشمگیری از هزینه های سربار را می کاهد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان مرکزی نیز گفت: طرح حذف دفترچه های ییمه تامین اجتماعی به صورت پایلوت در هفت استان اجرا شده و مرحله نخست طرح فقط در مراکز درمانی تابعه اجرا می شود.

بابک عدلی اظهار کرد: با اجرای طرح HIS (سیستم اطلاعات بیمارستانی) در تمام مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی، مقدمات و زیرساخت اجرایی طرح حذف دفترچه های درمانی فراهم شده است و با استفاده از امضای الکترونیکی پزشکان و سیستم رایانه ای پروسه حذف دفترچه انجام می شود.

در استان مرکزی بالغ بر 982 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و به طور مستقیم از خدمات بیمه ای و درمانی سازمان بهره مند هستند.