جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

دعای پرفیض عرفه - نمایش محتوای صدا

 

 

دعای پرفیض عرفه

Loading the player...

 

در روز پنجشنبه 9 مرداد 99 مصادف با روز عرفه مراسم پرفیض دعای عرفه در ساعت 16:30 از مصلی بیت المقدس اراک بصورت زنده تقدیم شنوندگان رادیو آفتاب می شود

به منظور بهره مندی همگانی؛ همزمان با فرارسیدن روز عرفه، مراسم  معنوی و روحبخش دعای عرفه روز پنجشنبه 9 مرداد ماه مصادف با نهم ذی الحجه (روز عرفه) ساعت به طور زنده و مستقیم از شبکه رادیویی استان مرکزی از مصلی بیت المقدس اراک پخش می شود.

دعای امام حسین در روز عرفه از بی نظیرترین مناجات ها و دعاهایی است که در روز عرفه و در صحرای عرفات (در ۲۰ کیلومتری مکه) توسط امام حسین (ع) و همراهانش در بیرون خیمه‌ها خوانده شد. این دعا از اعمال مهم شیعیان در روز عرفه است که پس از نماز ظهر و عصر تا غروب خوانده می‌شود.

این دعا یکی از طولانی ترین ادعیه شیعیان است و مضامین متعددی در آن بیان شده است . از جمله مضمونش اعتراف به جایگاه خدا و اقرار به جایگاه انسان در هستی، و نیز حمد و سپاس برای نعمتهای فراوان خداوند بر انسان، یادآوری مشکلات و تب و تابهایی که شخص در عمر خویش از بدو آفرینش تا کنون پشت سر نهاده، و کوشش برای جلب رحمت الاهی، و طلب آرامش و عافیت از وی، همچون مهم‌ترین خواستهٔ انسان است.

 

تاریخ تولید: 1399

 

پخش صدای استان مرکزی

صدابرداران پخش