سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

دعای عرفه - نمایش محتوای صدا

 

 

دعای عرفه

Loading the player...

پخش زنده دعای عرفه از رادیو

در روز سه شنبه 30 مرداد 97 مصادف با روز عرفه مراسم پرفیض دعای عرفه در ساعت 15:30 از مصلی بیت المقدس اراک بصورت زنده تقدیم بینندگان شبکه آفتاب می شود

به منظور بهره مندی همگانی؛ همزمان با فرارسیدن روز عرفه، مراسم  معنوی و روحبخش دعای عرفه روز سه شنبه سی شهریور ماه مصادف با نهم ذی الحجه (روز عرفه) ساعت 15:30 دقیقه به طور زنده و مستقیم از شبکه رادیویی استان مرکزی از مصلی بیت المقدس اراک پخش می شود.

دعای امام حسین در روز عرفه از بی نظیرترین مناجات ها و دعاهایی است که در روز عرفه و در صحرای عرفات (در ۲۰ کیلومتری مکه) توسط امام حسین (ع) و همراهانش در بیرون خیمه‌ها خوانده شد. این دعا از اعمال مهم شیعیان در روز عرفه است که پس از نماز ظهر و عصر تا غروب خوانده می‌شود.

این دعا یکی از طولانی ترین ادعیه شیعیان است و مضامین متعددی در آن بیان شده است . از جمله مضمونش اعتراف به جایگاه خدا و اقرار به جایگاه انسان در هستی، و نیز حمد و سپاس برای نعمتهای فراوان خداوند بر انسان، یادآوری مشکلات و تب و تابهایی که شخص در عمر خویش از بدو آفرینش تا کنون پشت سر نهاده، و کوشش برای جلب رحمت الاهی، و طلب آرامش و عافیت از وی، همچون مهم‌ترین خواستهٔ انسان است.

 

تاریخ تولید: 1397

پخش صدای استان مرکزی

صدابرداران پخش