جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

دستگیری کلاهبردار اینترنتی در استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری کلاهبردار اینترنتی در استان مرکزی

دستگیری کلاهبردار اینترنتی در استان مرکزی

دستگیری کلاهبردار اینترنتی در استان مرکزی

فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری سارق اطلاعات حساب 4 هزار کاربر فضای مجازی کشور ، توسط پلیس فتای این استان خبر داد.
سردار ملکی با بیان اینکه سارق اقدام به برداشت چهار میلیارد و 200 میلیون ریال از حساب بانکی کاربران اینترنتی کرده افزود: طی شکایت دو نفر از شهروندان استان و مراجعه به پلیس فتا تیمی از کارشناسان تحقیقات را آغاز و در بررسی موضوع حدود 15 سایت با درگاه جعلی بانکی که به صورت منسجم فعالیت داشتند شناسایی شد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه سارق در این سایت ها با شگرد های مختلف و با قراردادن محصول با قیمت بسیار مناسب کاربران را به سمت درگاه جعلی بانکی هدایت می کرده و پس از وارد کردن اطلاعات حساب ، کلیه داده ها را جمع آوری و از حساب افراد به صورت غیر مجاز برداشت می کرده است.
فرمانده انتظامی استان افزود: با تلاش های شبانه روزی کارشناسان پلیس فتای استان فرد مذکور را که در یکی از استان های همجوار سکونت داشت شناسایی و عملیات برای دستگیری وی آغاز شد.
سردار ملکی بیان داشت: با هماهنگی دستگاه قضایی تیمی از کارآگاهان پلیس فتا به محل سکونت متهم اعزام و وی را در منزلش دستگیر و مقداری تجهیزات رایانه نیز کشف کردند.
وی در پایان از کاربران اینترنتی خواست که در برخورد با سایت های تبلیغاتی در ارائه اطلاعات خود دقت نموده و قبل از اقدام از اصالت سایت های اینترنتی اطمینان داشته باشند.