حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۷

درمانگاه دارالشفا کریم اهل بیت(ع) ساوه بهره برداری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

درمانگاه دارالشفا کریم اهل بیت(ع) ساوه بهره برداری شد

شناسه : 347046821

درمانگاه دارالشفا کریم اهل بیت(ع) ساوه بهره برداری شد

 درمانگاه شبانه روزی دارالشفا کریم اهل بیت (ع) ساوه شامگاه سه شنبه با حضور نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی، معاون استاندار و جمعی از مسئولان محلی و اقشار مختلف مردم در شهرستان ساوه به بهره برداری رسید.

نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی در این آیین بهره برداری از این طرح درمانی گفت: امکانات و خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی حق مسلم مردم است و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز بحث عدالت در سلامت و خدمت صادقانه را با حساسیت دنبال می کند.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: دولت تدبیر و امید گام های موثری را با برنامه تحول نظام سلامت در بهبود کیفی خدمات بهداشتی و درمانی برداشته اما مردم و خیران نیز باید در این خصوص همراهی لازم را داشته باشند.
وی گفت: نوسازی و بازسازی درمانگاه دارالشفا کریم اهل بیت (ع) ساوه به همت هیات مدیره این مرکز و با کمک خیران محقق شده که گام مهم در برخورداری مردم ساوه از خدمات بهداشتی است.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: مشارکت هدفمند مردمی در حوزه سلامت سرمایه ای بزرگ است که نمونه آن اقدام ارزشمند در طرح توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری اراک است که با افزایش تخت های بیمارستانی خدمت به بیماران سرطانی غرب کشور را تسهیل کرده است.
امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: گره گشایی از مشکلات با رفتارهای هدفمند و تقویت همگرایی و وحدت محقق می شود و هرگونه انتقاد باید خردمندانه، خداپسندانه و با لفظ مودبانه انجام شود.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: آینده نگری در حوزه سلامت در ساوه که با افزایش قابل توجه نرخ جمعیت مواجه است امری ضروریست و تصمیم سازان بایستی با برنامه ای حساب شده در راستای بهبود امکانات مناسب بهداشتی و درمانی در این خطه بکوشند.
محمدرضا منصوری افزود: جمعیت دانش آموزی شهرستان ساوه 25 درصد افزایش داشته و درهمین راستا رشد خدمات بهداشتی متناسب شده است.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت ادامه داد: بخش عمده ای از کمبود فضای آموزشی ساوه با مشارکت 350 میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز این شهرستان رفع شده است.
منصوری در ادامه داد: عملیات اجرایی 22 درمانگاه در شهرستان های ساوه و زرندیه در حال انجام است و با اخذ مجوز تاسیس بیمارستان مجهز دولتی با بهترین امکانات عملیاتی می شود.
دارالشفاکریمه اهل بیت ساوه در زمینی به مساحت 2 هزار مترمربع با زیربنای یک هزار و 400 مترمربع در 2 طبقه ساخته شده است.
بازسازی و مرمت این طرح درمانی با مشارکت خیران 7 میلیارد ریال هزینه داشته و دارای بخش های دندانپزشکی، پزشک عمومی و تخصصی، مامایی، فیزیوتراپی، تزریقات، بستری اورژانس، آزمایشگاه و امور اداری از بخش های این مرکز درمانی است.
ساوه با 290 هزار نفر دومین کانون جمعیتی استان مرکزی است.