سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

درس اخلاق بانوان با حضور ایت الله دری - نمایش محتوای خبر

 

 

درس اخلاق بانوان با حضور ایت الله دری

درس اخلاق بانوان با حضور ایت الله دری

درس اخلاق بانوان با حضور ایت الله دری

زنان نقش موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در جلسه درس اخلاق بانوان دستگاه های اجرایی گفت:زنان با پرهیز از اسراف وتبذیر در زندگی وبا کارو تلاش وهمت می توانند نقش موثری را در تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کنند .

آیت الله دری افزود:زنان باید با برنامه ریزی در سبک زندگی ونحومصرف از اسراف بپرهیزند وهزینه های غیر ضروری را در زندگی حذف کنند وبرای پیشرفت اقتصاد مقاومتی گام بردارند.

امام جمعه اراک فتح خرمشهر را حماسه برجسته و ماندگار در تاریخ کشور دانست و گفت: این اتفاق عظیم صبر، استقامت و قدرت ایرانیان را به جهانیان اثبات کرد.

آیت الله دری نجف آبادی گفت: آزادسازی خرمشهر با تکیه بر علم و ایمان نیروهای داخلی، نقطه عطف تاریخ معاصر ایران به شمار می آید به طوریکه امام راحل در این خصوص فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی ادامه داد: سوم خرداد، بهترین فرصت برای تجدید میثاق با آرمان های امام راحل، شهدای گرانسنگ و منویات مقام معظم رهبری است و آحاد مردم باید برای برگزاری هر چه باشکوهتر این روز تاریخی تلاش کنند.

امام جمعه اراک اضافه کرد: جوانان و نوجوانان باید اراده پولادین رزمندگان اسلام را الگوی خود در همه صحنه های زندگی قرار دهند، چرا که آن ها با دست خالی اما با تکیه بر سلاح تقوا توانستند غیرممکن را ممکن و متجاوزان را از خاک پاک وطن بیرون کنند.

وی افزود: دشمن با هدف تسخیر کامل خوزستان، الحاق آن به عراق و تسلط همه جانبه بر اروند کنار برای گسترش تجارت های دریایی و در نهایت سقوط انقلاب اسلامی با ایران وارد جنگ شد اما با توجه به امکانات و تسلیحات پیشرفته، حتی نتوانست یک وجب از خاک ایران را تصرف کند و این مهم نتیجه ایمان قوی رزمندگان اسلام بود.

وی ادامه داد: مردم باید در این ایام وظیفه خود را نسبت به ساحت مقدس این امام بزرگ شناخته و در راستای فراهم کردن تمهیدات ظهورش تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: با توجه به هجمه های فرهنگی دشمنان و تلاش های مذبوحانه آنان برای به انحراف کشاندن جامعه، نیمه شعبان بهترین زمان برای تقویت باورهای دینی و ارزشی مردم است.

وی گفت: تبیین صحیح مفهوم انتظار، ویژگی جامعه منتظر و حکومت جهانی مهدوی(عج) در کنار مراقبت، اجرای مناسب و به دور از هر گونه انحراف و باور نادرست از مهمترین وظایف و رسالت مردم و مسئولان نهادهای فرهنگی در جامعه است.