رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

دانش آموز شهید احمد رضا عباسی - نمایش محتوای صدا

 

 

دانش آموز شهید احمد رضا عباسی

دانش آموز شهید احمد رضا عباسی

 

دانش آموز شهید احمد رضا عباسی


 

شهید احمد رضا عباسی متولد 1/6/1344 هجری شمسی، در شهر آستانه از توابع شهرستان شازند در استان مرکزی به دنیا آمد .احمد، تحصیلات پایه اول و دوم ابتدایی را در دبیرستان ابن سینا؛ پایه سوم، چهارم و پنجم ابتدایی را در دبستان نوبنیاد آستانه؛ مقطع راهنمایی را در حکیم نظامی و مقطع دبیرستان را در دبیرستان نصراله عزیز سلطانی (شهید مطهری) شهر آستانه طی کرد؛ تا لحظه شهادتش که در سال چهارم دبیرستان درس می خواند .

احمد از جمله زبده ترین دانش آموزان بود که علاقه زیادی به تحصیل علم و دانش داشت. احراز رتبه اول کلاس در دو پایه سوم و چهارم ابتدایی و سال های دوم و سوم دبیرستان، از جمله موفقیت های وی در زمینه علمی است. در تحصیل، بسیار جدی و برنامه محور بود و اوقات فراغت خود را بیشتر به مطالعه کتاب های غیر درسی و انجام فعالیت فرهنگی و هنری میگذراند.

به کتاب و کتابخوانی علاقه داشت. مبلغ زیادی از پولی که بدست می آورد را صرف خرید کتاب های مذهبی می کرد. به طوریکه در کتابخانه اختصاصی شهید، 129 جلد کتاب از وی باقی مانده است. دوران شکوفائی احمد در سن 13 سالگی و همزمان با اعتراضات مردم در جریانات قبل از پیروزی انقلاب در سال 1357 بود که به رغم کمی سن، در تظاهرات مردم آستانه بر علیه رژیم پهلوی و در سایر برنامه های انقلابی و مذهبی آستانه، حضوری جدی داشت.

او در تاریخ 14/9/1361 به پایگاه بسیج رفت و برای اعزام به جبهه و حضور در کنار رزمندگان نام نویسی کرد. در تاریخ 18/9/1361، جهت آموزش نظامی به پادگان حمزه تهران اعزام شد.

وی در تاریخ 20/12/1361 به همراه گردان یا زهرا(س) از تیپ قمر بنی هاشم، به نزدیکی پاسگاه زید عراق ( واقع درمرز مشترک ایران و عراق و در30کیلومتری شمال خرمشهر) اعزام شد و در ساعت 16:30 روز 7/1/1362، یعنی در آغاز سال نو و فصل شکوفائی گلهای لاله، هنگام عزیمت به سنگر فرماندهی جهت گفتگو با فرمانده اش، مورد اصابت خمپاره دشمن قرار گرفت و به فیض عظیم شهادت نائل گشت.

این شهید بزرگوار امسال به عنوان شهید شاخص کشوری برگزیده شده است.

کلمات کلیدی:

شهید احمد رضا عباسی، دانش آموز شهید، شهر آستانه، شهرستان شازند، شهید شاخص کشوری

Key word: Martyr Ahmad Reza Abbasi, martyr Student, Shazand City, National Sample Martyr