سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

دانشکده مهارت‌های اجتماعی و زندگی در استان مرکزی راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشکده مهارت‌های اجتماعی و زندگی در استان مرکزی راه‌اندازی می‌شود

دانشکده مهارت‌های اجتماعی و زندگی در استان مرکزی راه‌اندازی می‌شود

دانشکده مهارت‌های اجتماعی و زندگی در استان مرکزی راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی از راه‌اندازی دانشکده مهارت‌های اجتماعی و زندگی از اول دی ماه در استان خبر داد.

غلامرضا فتح‌آبادی  در نشست کمیته فرهنگی ستاد ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان مرکزی  اظهار کرد: به منظور آشنایی جوانان و به ویژه زوج‌‌های جوان با مهارت‌های زندگی و جلوگیری از طلاق ارائه آموزش مهارت‌های زندگی به زوجین جوان و ثبت مراحل ازدواج در این استان اجباری شد.

وی تصریح کرد: در راستای ارائه این آموزش‌ها به زودی دانشکده مهارت‌های اجتماعی و زندگی در استان آغاز به کار خواهد کرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی با بیان اینکه زوجین جوان با شرکت در دانشکده چهار ساعت آموزش مهارت‌های زندگی را فرا گرفته و گواهینامه مربوطه را اخذ خواهند کرد، بیان داشت: برنامه‌ریزی به منظور ارائه آموزش و مشاوره سالانه به 20 هزار زوج جوان در این دانشکده صورت گرفته است.

فتح‌‌آبادی با اشاره به تهیه و تدوین سند آسیب‌های اجتماعی استان بیان داشت: این سند با مشارکت 45 دستگاه اجرایی و طراحی و اجرای بیش از یک هزار عنوان برنامه  تدوین شده است.

وی ادامه داد: دادگستری استان مسئولیت نظارتی و پیشگیری از وقوع جرم را بر اساس این سند بر عهده دارد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی از طلاق و اعتیاد به عنوان اصلی‌ترین آسیب‌های اجتماعی استان یاد کرد و گفت: یکی دیگر از آسیب‌های اجتماعی اولویت‌دار کشور ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین است که در این راستا مناطق حاشیه‌نشین استان شناسایی شده است.

فتح‌آبادی افزود: در حال حاضر 31 منطقه حاشیه‌ای در استان مرکزی وجود دارد که 11 درصد جمعیت در این مناطق ساکن هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز از آمادگی حوزه فرهنگی استان به منظور اجرای برنامه‌های متنوع در راستای تقویت نهاد خانواده خبر داد و گفت: همه دستگاه‌ها باید خود را در تقویت نهاد خانواده و مشارکت در برنامه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی سهیم بدانند.

مهدی حقیقی افزود: توجه به حوزه فرهنگ نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.