حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۳ خرداد ۱۳۹۷

خودکفایی در تولید تجهیزات پزشکی یکبار مصرف + فیلم - نمایش محتوای خبر

 

 

خودکفایی در تولید تجهیزات پزشکی یکبار مصرف + فیلم

شناسه : 345424757
Loading the player...

واحد تولیدی دانش بنیان در شهرستان آشتیان استان مرکزی با تولید تجهیزات پزشکی یکبار مصرف نیاز کشوربه این تجهیزات را برطرف کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما  این واحد تولیدی دانش بنیان که در شهرستان آشتیان استان مرکزی فعال است توانسته با اتکاء به مهندسان ایرانی 100 درصد نیاز کشور به سرسوزن استریل را تامین کند . 
مدیر خط تولید این شرکت در گفتگو با خبرگزاری صداوسیماگفت : تامین 50 درصدی تجهیزات پزشکی کشور از سوی این شرکت سبب شده تا از خروج 10 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیر شود .
رجبی گفت : تا پیش از این نیاز کشور در بخش سوزن های اسکروتراپی از کشورهای هند و سنگاپور تامین میشد که با مهندسی معکوس و بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا توانتسیم هم در تولید و هم درتعمیر تجهیزات کوشا باشیم . 
وی افزود : سالانه 1 میلیارد قطعه تجهیزات پزشکی یکبار مصرف در این واحد تولید می شود و توانسته ایم برای 450 نفر اشتغال ایجاد کنیم . 
کارشناس صنعت معدن تجارت آشتیان هم  گفت : پیش بینی ها نشان دهنده ی افزایش 10 درصدی محصول دراین واحد تولیدی در سالجاری است و امید است تا پایان سال یک میلیارد و دویست میلیون قطعه در این شرکت تولید شود . 
احسان نژاد افزود : این واحد تولیدی همچنین توانسته در سال گذشته 330 هزار دلار صادرات به کشورهای آسیایی ، اروپایی و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر کند .