جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

خودکفایی ایران در تولید فروسیلیسیم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خودکفایی ایران در تولید فروسیلیسیم

    ایران در میان ۶ کشور تولید کننده آلیاژ ارزشمند صنعتی فروسیلیسیم است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ با فعالیت 9کارخانه بومی در ایران سالانه بیش از 150هزار تن محصول فروسیلیسیم تولید می شود و ایران در زمره 6کشور برتر تولید کننده ی این محصول در جهان قرار گرفته است.

مدیرعامل یکی از بزرگترین واحدهای تولید فروسیلیسیم کشور در خمین گفت: ایران رتبه 5تولید این فرو آلیاژ ارزشمند را در جهان دارست و در سال گذشته بیش از 50میلیون دلار از محل فروش این محصول ارز عاید کشور شده است.

عابدی افزود: شرکت فروسیلیسیم خمین هم از بهمن ماه سال گذشته در شهرک صنعتی این شهرستان آغاز به کار کرده است و در حال حاضر توانایی تولید 12هزار تن محصول را در سال داراست.

وی اضافه کرد: در 9ماه ی ابتدایی امسال بیش از 1000تن محصول به ارزش یک میلیون دلار از این کارخانه به کشورهای بلژیک، چک، عمان، ترکیه و آلمان صادر شده است.

مدیر این واحد تولیدی  گفت: فروسیلیسیم از 4محصول معدنی پوسته اکسیدی آهن، کوک متالوژی، زغال سنگ حرارتی و سنگ کوارتز تولید می شود و به عنوان ماده جوانه زا در صنایع بزرگ فولاد سازی و چدن سازی کشور کاربرد دارد.

عسگری تولید برق در پست طراحی شده توسط مهندسان این کارخانه را از مزیت های این شرکت عنوان کرد و گفت: علاوه تامین برق مورد نیاز برای تولید سیستم غبار گیری لحظه ای برای کاهش خروجی گازهای آلاینده کوره ها در این شرکت نصب و راه اندازی شده است.اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __