رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

خواص غذایی و فواید مصرف خرما (2) - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

خواص غذایی و فواید مصرف خرما (2)

 

خواص غذایی و فواید مصرف خرما


 

خرما ميوه ايي شيرين، خوش طعم و خوش خوراك و در رديف ميو هايي قرار مي گيرد كه سرشار از كلسيم، فسفر، منيزيم و ويتامين ها بوده كه براي تأمين سلامتي بدن بسيار مفيد و ضروري مي باشند. اسپات خوشه نر خرما كه در فارس آنرا تارونه مي نامند اگر به صورت تازه مصرف شود بمنظور تقويت كار قلب و كبد بسيار مفيد است و ماليدن آن به دندان، باعث تقويت دندان شده از پيوره و چركي شدن، جلوگيري مي كند .

مصرف خرما در ماه مبارک رمضان به دلیل ارزش غذایی آن توصیه شده است و این میوه سرشار از ویتامین های A,B.C,E است و چون آهن خرما زياد است، با خوردن 15 گرم آن روزانه ميتوان رفع نيازمندي از جهت تأمين آهن بدن نمود و كم خوني يا عوارض ناشي از كمبود آهن را به اين وسيله برطرف كرد.

مصرف خرما در کنار کربوهیدرات ها و محصولات آردی سبب میشود در طول روزه داری،کربوهیدرات به آرامی در بدن آزاد شده و انرژی لازم برای فعالیت روزانه بدن تامین شود و بدن دچار افت قند نشود.

اگر روغن خرما كه از خرماي رسيده با مواد ميان آن تهيه مي شود را با روغن زيتون، مخلوط نموده و روزي چند بار بهم زنند، داروي يكنواختي پديد مي آيد كه براي بهبود زخم معده و سردرد مفيد بوده و ماليدن آن به سر، از ريزش مو جلوگيري مي كند .

کلمات کلیدی:

خرما، خواص غذایی ،ماه رمضان، کربو هیدرات


Keywords: Date, Food, Ramazan, Carbohydrate