رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

خواص آووکادو - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

خواص آووکادو

Loading the player...

دانلود

 

آووکادو درختی همیشه سبز با برگهای زخیم، با گلهای کوچک و میوه های سبز به شکل گلابی است که در نواحی گرم می روید .

آووکادو چرب است و از نظر اطبای سنتی طبع این میوه سرد می باشد. آووکادو حاوی آنتی اکسیدانهایی است که می توانند خطر ابتلا به سرطان و بیماریهای قلبی را کاهش دهند و از پیری زودرس پوست جلوگیری کنند و باعث سلامت سیستم عصبی گردند. اضافه کردن آووکادو به سالاد باعث می شود که مواد مغذی موجود در سبزیجات سالاد پنج برابر سریعتر و بیشتر جذب بدن شود. سطح بالای فولات موجود در این میوه می تواند خطر سکته قلبی را در افراد مستعد کاهش دهد و بدلیل دارا بودن تریپتوفان بی خوابی را درمان کند.

مصرف منظم آووکادو تا حد قابل ملاحظه ای خطر ابتلا به سرطان پرستات را کاهش می دهد . آنتی اکسیدن گلوتاتین موجود در این میوه به کبد در تسویه خون بسیار کمک می کند . پتاسیم موجود در آن فشار خون را کاهش می دهد و مانع از بروز سکته و بیماریهای قلبی می شود .

مواد مغذی و آنزیم های موجود در آووکادو جداره های ملتهب مخاطی در معده و روده کوچک را التیام می بخشد . در تحقیقات جدیدی که انجام گرفته شده، وجود چند نوع آنتی بیوتیک در آووکادو ثابت شده است. دانه این گیاه روغنی است و تقویت کنند معده می باشد . برای درمان یرقان مفید است . روغن دانه آووکادو دارای حدود 7 درصد روغن اشباع شده و 8 درصد روغن اشباع نشده می باشد روغن آووکادو ضد روماتیسم است برای درد مفاصل ماساژ با روغن آووکادو توصیه شده است . آووکادو منبع ماده معدنی مس می باشد  که به تشکیل گلبولهای قرمز خون کمک می کند و به عنوان یک میوه خونساز عمل می کند . آووکادو رشد بچه ها را تسریع می بخشد زیرا دارای املاح و مواد معدنی غنی و مغذی می باشد . مصرف آن بدن را قلیایی میکند و برای برطرف کردن ضعف عمومی بیماران مصرف آووکادو توصیه می شود