سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

خطبه های نماز جمعه اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه های نماز جمعه اراک

خطبه های نماز جمعه اراک

خطبه های نماز جمعه اراک

 

گسترش مکتب امام صادق(ع) در تمام دنیا

امام جمعه اراک در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته گفت: مکتب امام صادق روز به روز در حال گسترش بین تمامی ملل و آزادی خواهان جهان است.

آیت الله دری نجف آبادی ضمن تسلیت سالروز شهادت امام صادق(ع) افزود: ایشان برای همه امت اسلامی اسوه حسنه و معلم ایمان و اخلاق و میزان بین حق و باطل است.

اوگفت: چندین قرن پس از وفات آن حضرت مکتب آن معلم اخلاق که مکتبی ماندگار است توانسته انسانهایی چون امام خمینی(ره) را تربیت و تقدیم اسلام کند.

وی در ادامه سرکوب مردم بحرین توسط آل خلیفه و آل سعود را محکوم کرد و از ادامه راه مردم و علمای این کشور بخصوص شیخ عیسی قاسم حمایت کرد.

او همچنین آمریکا و غرب را مدعیان دروغین دموکراسی و حقوق بشر خواند و گفت: اگر در کشورهای منطقه و ایران کسی طیق قانون مجازات شود آنان به بهانه دفاع از حقوق بشر و حمایت از آن به دشمنی و کینه ورزی با هدف تخریب و تحقیر می پردازند که در مقابل می توان به جرات گفت: مهم ترین عامل بقای گروهک های تروریستی پول ها و حمایت مالی آنان از این گروهک های جنایتکار است.

امام جمعه اراک در پایان به وجود برخی مشکلات در داخل کشور هم اشاره کرد و گفت: این مسائل مربوط خودمان است و نباید بهانه ای برای دخالت دیگران در امور داخلی شود.

آیت الله دری در پایان مردم را به راهپیمایی با شکوه و برگزاری برنامه های مختلف و حفظ حرمت امام صادق (ع) در روز شهادت ایشان دعوت کرد.

سالگرد آیت الله مشکینی، شهادت شیخ فضل الله نوریو هفته کرامت از دیگر محور سخنرانی امام جمعه اراک بود.