سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

خطبه‌های نماز عید فطر اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه‌های نماز عید فطر اراک

خطبه‌های نماز عید فطر اراک

خطبه‌های نماز عید فطر اراک
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری بابیان اینکه مجاهدت قوای مسلح، ایران را به امنترین کشور منطقه تبدیل کرده است گفت: ایران اسلامی در سایه هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری از ثبات امنیتی بالایی برخوردار است.

آیت الله قربان‌علی دری نجف آبادی در خطبه‌های نماز عید فطر که در مصلی بیت المقدس این شهرستان برگزار شد بااشاره به پیشرفتهای ایران اسلامی تحت منویات و تدابیرمقام معظم رهبری اظهار داشت: همانطورکه بنیانگذار کبیرانقلاب اسلامی فرمودند پشتیبانی از ولایت فقیه عامل مهم و اساسی در حفظ نظام اسلامی به شمار می‌رود که در طول تاریخ انقلاب اسلامی ملت ولایتمدار ایران اسلامی گامی در دفاع از ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عقب ننشسته اند.

وی افزود:  آمریکای جنایت پیشه و همدستانش در منطقه یعنی رژیم صهیونیستی و آل سعود خبیث با حمایت و پشتیبانی از گروهک‌های تکفیری و ضد اسلامی از جمله داعش، امنیت و آرامش منطقه به ویژه خاورمیانه را از بین برده است و بعنوان یک معضل وغده چرکین است.

آیت الله دری نجف‌آبادی تصریخ کرد: این درحالیست که در چنین شرایطی، ایران اسلامی از ثبات امنیتی بالایی برخوردار است و این مهم در سایه منویات، هدایت و رهنمودهای داهیانه و حکیمانه مقام معظم رهبری تحقق یافته است.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به هدایت‌گری رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب نمادی مقتدر از مردم سالاری دینی و همراهی دین و سیاست در همه جهان شناخته و معرفی شده است.

امام جمعه اراک بیان کرد: این موضوع مهم برخاسته از اصل مترقی ولایت فقیه، آرمان و ارزش‌های ارزشمند والای دینی، هوشمندی و دشمن شناسی و سرمایه ارزشمند و والای حمایت های مردمی است

.

تنها راه مقابله با توطئه دشمن، حفظ وحدت و انسجام ملی است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و عضوهیئت رئیسه خبرگان رهبری بااشاره به تلاش دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران گفت: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از هر ابزاری برای ضربه و آسیب زدن به نظام و ایجاد تفرقه ونفاق در کشور استفاده می کنند که در این شرایط تنها راه مقابله با توطئه دشمن، حفظ وحدت و انسجام ملی است.

وی افزود: وحدت و انسجام ملی با حمایت و پشتیبانی آگاهانه مردم از مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی وایجاد امنیت، آرامش و تامین معاش مردم از سوی مسئولان کشور محقق می شود.

آیت الله دری نجف آبادی اضافه کرد: رمز سربلندی امت مسلمان و خداجوی ما وحدت کلمه و پیروی از ولایت فقیه است و تا هنگامی  که این 2موضوع اساسی و مهم را حفظ کنیم دشمن هیچ آسیبی نمی تواند به ما برساند.

قوای مسلح ایران مقتدرترین قوای مسلح دنیاست

امام جمعه اراک با تقدیر از مجاهدت های قوای مسلح کشور گفت: در چند روز گذشته نیروهای امنیتی کشور با شناسایی و دستگیری عوامل گروهک های تکفیری، از وقوع جنایاتی دلخراش در کشور جلوگیری کردند که به همین سبب ملت قدرشناس ایران اسلامی همواره قدردان‌شناس زحمات این مجاهدان نظم، امنیت واقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.

آیت الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: برای حفظ ارزش های نظام اسلامی و تامین امنیت و آرامش مردم، همه ملت ایران اسلامی باید خود را یک نیروی امنیتی بدانند و در مقابل آرمان های انقلاب، امام(ره) و شهیدان و مقام معظم رهبری احساس مسئولیت بالایی داشته و کوچکترین موضوع مشکوکی را به مقامات متولی گزارش کنند.

وی افزود: باید هوشیار باشیم چرا که دشمنان کمر به نابودی اسلام بسته اند و جنایتی که در چند روز اخیر با کشتن 200نفر در عراق راه انداختند قصد دارند در نقاط دیگر نیز پیاده کنند اما امنیت ما و خدمت گذاران امنیتی ما بیدار و هوشیار هستند

 

جهان اسلام نیازمند وحدت و همدلی است

امام جمعه اراک با اشاره به فرارسیدن عید سعید فطر گفت: مهم‌ترین پیام عید فطر و ماه رمضان، وحدت و کنار گذاشتن کینه‌ها است، چراکه امروزه مسلمانان دنیا  دچار اختلاف شده اند و این موضوع، ناامنی را در منطقه به وجود آورده، از سوی دیگر عزت جمهوری اسلامی در دنیا، به سبب وحدت حول محور ولایت است.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: عید سعید فطر نماد اتحاد و یکپارچگی مسلمانان جهان بوده که اگر مسلمانان از فرصت ماه رمضان و عید فطر به منظور احیا و تقویت وحدت و همدلی بهره بگیرند به سهولت می توانند بر دسیسه دشمنان فائق آمده و پیروز شوند.

وی تصریح کرد: امروزه مهمترین دغدغه در جهان اسلام، مسئله فلسطین است و اتحاد و وحدت و همدلی مسلمانان راه حل بیرون راندن رژیم جنایتکار صهیونیستی از قدس شریف است.

ایران اسلامی در دفاع مردم مظلوم فلسطین کوتاه نمی نشیند

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در حمایت از عدالت، حق و مظلومان از یکسو و نفرت از تباهی، استکباری‌گری و سیاهی، نظامی پیشرو است که در این مسیر همچون خورشید می‌درخشد و الگویی برای کشورهای اسلامی آزاده دنیاست.

وی افزود: همه مسلمانان جهان بدانند که دولت و مردم ایران در هر شرایطی از ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین اشغالی حمایت و دفاع می کند و در این راه هیچ کوتاهی نداشته و ترسی به دل راه نمی دهد.