سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

خطبه‌های نماز عیدفطر در شهرستان‌های استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

خطبه‌های نماز عیدفطر در شهرستان‌های استان مرکزی

خطبه‌های نماز عیدفطر در شهرستان‌های استان مرکزی

خطبه‌های نماز عیدفطر در شهرستان‌های استان مرکزی

 

ائمه جمعه شهرستان‌های استان مرکزی بابیان اینکه عید فطر روز جشن پاکی روح و جسم است تاکید کردند: عید فطر روز بزرگ اسلامی است /جامعه اسلامی گرفتار بلای بزرگ است.

امام جمعه خمین در خطبه‌های نماز عیدسعید فطر در این شهرستان بااشاره به پایان ماه مهمانی خدا و فرارسیدن عید سعید فطر اظهار داشت: خدا در این ماه تمام برکت و ارزش‌ها را برای بشر فراهم کرده و در واقع عید سعید فطر، روز بازگشت انسان به فطرت الهی، خدایی و انسانی خود است.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی افزود: انسان در روزعید سعید فطر با بخشش گناهان از طرف باریتعالی تولدی دوباره دارد که البته مومنان باید بعد از عید فطر مراقب باشد که همچون ایام ماه مبارک رمضان در طول سال مرتکب گناهی نشوند و درواقع مراقب نفس خود باشند.

وی تصریح کرد: عید فطر، عیدی غلبه انسان بر شیطان و هوای نفس بوده و موعد شکرگذاری یک ماهه عبودیت و معنویت است که با وجود طولانی بودن روزهای ماه مبارک رمضان، مردم روزه‌دار در ماه بندگی، با روزه داری و تقرب به درگاه عبودیت، ایمان قوی و خلوص نیت کسب کرده‌اند.

امام جمعه خمین برضرورت کمک به مستمندان و نیازمندان تاکید کرد و گفت: رمضان بهترین زمان و فرصت برای تلاش در مسیر تقویت بنیه اعتقادات و باورهای دینی است و مردم به بهترین شکل همدلی با فقرا و نیازمندان و درجات عبادت، اخلاق و تهذیب نفس را به جا آورده‌اند.

وی افزود: ماه مبارک رمضان ماه بزرگی برای مسلمانان است و امیدوارم که همگی توانسته باشیم از این ماه عزیز و پربرکت استفاده مناسب را برده باشیم.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه عید سعید فطر به معنای بازگشت به سمت خدا است، خاطرنشان کرد: ماه مبارک رمضان ماه تحول و قرب الهی است و باید تلاش  کنیم تا تمام ایام بارنگ و بویی خدایی زندگی کنیم.

امام جمعه محلات: عید فطر بازگشت به فطرت انسانی است

امام جمعه محلات در خطبه‌های نماز عیدسعید فطر در این شهرستان با اشاره به درپیش بودن 21 تیرماه روز عفاف وحجاب اظهار داشت: دراین روز با توطئه انگلیس و با رفتار و اقدام رضا خان دستور کشف حجاب صادر شد هرچند مردم با شجاعت دینی در برابر این حکم شیطانی، ایستادند و به همین سبب این روز را روز عفاف و حجاب نامیده اند.

حجت الاسلام مهدی ربانی افزود: امروز دشمنان ایران اسلامی می کوشند با ترفندهای مختلف، حجاب و عفاف را از زنان و غیرت و تعصب دینی را از مردان جامعه اسلامی ایران بگیرند و اهداف شوم فرهنگی خود را در کشور پیاده کنند.

وی ادامه داد: در جهان امروز غرب جایگاه و شخصیت زنان تقلیل یافته و در واقع به آنها به مانند ابزار و کالای برآورنده هوای نفسانی نگاه می شود این درحالیست که در اندیشه اسلامی جایگاه و شخصیت زن دارای ارزشی بسیار بالاست و زن مسلمان خود را در قله ای می داند که در برترین نقطه قله حضرت فاطمه(س) یعنی سیده النسا العالمین قرار دارد.

حجت الاسلام مهدی ربانی افزود: از مردم مومن محلات و به ویژه بانوان و دختران خواستاریم تا با حضور پرشور در راهپیمایی عفاف و حجاب که در این روز برگزار می شود، قدرت اراده و پایبندیخود را به فرامین دینی دین اسلام به منصه ظهور و نمایش بگذارند.

امام جمعه محلات بااشاره به مشکلات شهرستان در بخش آب گفت: مسئولان استان و شهرستان تلاش می کنند تا آب شرب به همه مناطق محلات ارسال شود ولی باید مردم نیز با تلاش خود در مصرف آب و اصلاح الگوی مصرف تلاش کنند تا به سبب کمبود آب، خانه ای بدون آب شرب نماند و این موضوع نیز برای کسی مشکل ساز نشود.

حجت الاسلام ربانی افزود: اکنون، بخشی از سهم حق آبه قمرود به محلات وارد نمی شود و در صورت تکمیل تصفیه خانه این حق آبه به طور کامل برداشت شده و مشکلات کمبود آب شرب حل می شود، این درحالیست که بخش مهم و اصلی از هزینه های احداث تصفیه خانه توسط خیر محلاتی تامین شده است.

وی اضافه کرد: مسئولان مربوطه نیز در تلاشند تا باقی کار را از اعتبارات دولتی هزینه کنند و امیدواریم به زودی شاهد تکمیل این تصفیه خانه و برداشت کامل حق آبه قمرود باشیم.

امام جمعه محلات بااشاره به پایان ماه مبارک رمضان و فرارسیدن عیدسعید فطرگفت: ماه رمضان ماه بندگی خدا و یک ماه عبادت و راز و نیاز به درگاه خدای عزوجل است و بندگان مومنی که از فیوضات این ماه بهره مند شده اند، برندگان واقعی بوده اند.

وی افزود: خداوند در ماه مبارک رمضان به ویژه در شبهای قدر گناهان بندگان مومن و روزه دار را خود را بخشیده و باید مراقب باشیم تا در دیگر ایام سال ثواب این ماه را از بین نبریم.

حجت الاسلام ربانی اضافه کرد: هر بنده مومنی که از فیوضات این ماه مبارک بهره مند شده، ثواب و آثار معنوی آن را در دو جهان می بیند و عید فطر روز دریافت پاداش یک ماه بندگی و روزه داری است و خداوند پاداش یک ماه روزه داری را به بندگان خود می دهد.

 امام جمعه تفرش: با گیرندگان حقوقهای نجومی که خون ملت را می‌مکند باید مقابله کرد

امام جمعه تفرش با اشاره به حقوق های نجومی تصریح کرد: حقوقهای نجومی خون ملت را می‌مکند باید جلوی آنها گرفته شود زیرا اقتصاد کشور را فلج کرده است.

حجت الاسلام سیدمحمد مومنی افزود: باید جلوی سوداگران مرگ و قاچاقچیان گرفته شود بنابراین از نیروی انتظامی و قوه قضائیه متشکریم که توانستند یکی از زیرشاخه‌های فاسد و شرور در تفرش که جوانان را به ابتذال و اعتیاد می‌کشاند به دام انداختند و در مقابل آنها محکم ایستادند.

وی تصریح کرد: باید از انقلاب اسلامی محکم دفاع شود و هیچ گونه تقیه‌ای نباید در این باره نشان داد و باید جلوی هر بحثی که سبب زیان به انقلاب است گرفته شود بنابراین باید با هر گونه فساد و فحشا با جدیت و اقتدار با آنها برخورد شود.

امام جمعه با تاکید بر مقابله با بدحجابی گفت: با بدحجابی نیز برخورد قاطع شودو از نیروی انتظامی درخواست داریم که با بدحجابی‌ها برخورد قاطع داشته باشند چرا که نباید به بدحجابان اجازه داد آزادانه در شهر مانور دهند.

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: نباید به کسانی که درصدد توطئه و فتنه هستند و در ایامی نیز همین فتنه‌گران شعارهای خاص بر علیه نظام دادند، مسئولیت داده شود و باید در برابر آنها مقاومت شود و از انقلاب دفاع کرد.

مومنی به فرارسیدن عیدفطر اشاره کرد و گفت: وظیفه ما شکر برگزاری ماه رمضان و روزه گرفتن در این ماه است و هر چه شکر الهی را به جای آوریم خداوند نعمت هایش را بیشتر می کند.

وی افزود: تصریح کرد: دومین وظیفه ما حفظ اعمال و روحیه‌ای است که در ماه رمضان به دست آورده‌ایم همان طورکه امام علی(ع) می‌فرمایند که در حفظ اعمال تان بکوشید و اهتمان بورزید از سرمایه و ذخیره ای که در ماه رمضان به دست آورده‌اید.