جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

خرید تضمینی کشمش راهکار حمایت از تولید محصولات کشاورزی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید تضمینی کشمش راهکار حمایت از تولید محصولات کشاورزی است

خرید تضمینی کشمش راهکار حمایت از تولید محصولات کشاورزی است

خرید تضمینی کشمش راهکار حمایت از تولید محصولات کشاورزی است

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: خرید تضمینی کشمش حمایت اثربخش از بهره بردار و باغدار، بهترین راهکار در پشتیبانی از شاغلان این بخش است است

علی اکبر کریمی افزود: در این راستا نامه ای به امضاء هفت نماینده مجلس شورای اسلامی رسیده که حمایت هدفمند از بهره برداران باغدار برای خرید تضمینی محصول کشمش در آن برجسته سازی شده است.

در این نامه آمده است: هرسال باغداران زحمتکش کشور در فصل برداشت محصولات باغی و عرضه کشمش به بازار با توجه به سوء استفاده عوامل واسطه و سایر مسائل حاشیه ای به اجبار حاصل دسترنج خود را به قیمت ناچیز می فروشند و با فروش آن زندگی سختی را تا سال بعد دارند.

نامه می افزاید: امسال براثر بارش فراوان باران میزان تولید محصول انگور نسبت به سال های گذشته افزایش قابل ملاحظه داشته و همین امر موجب افت شدید قیمت خرید کشمش در بازار شده است.

در بخشی از این نامه آمده است: اگر چنانچه دولت به یاری این قشر زحمتکش نرسد جمعیت زیادی از مردم و باغداران خسارت زیادی متحمل می شوند ون لازم است مراتب به رئیس جمهوری، شورای اقتصاد و وزارت جهاد کشاورزی منعکس شود تا خرید تضمینی محصول کشمش در برنامه قرار گیرد.
استان مرکزی یکی از قطب های کشاورزی به ویژه در تولید انگور و دیگر میوه ها است