سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

خروج 42 دیگ آلاینده دیگر از مدار تولید ایرالکو - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خروج 42 دیگ آلاینده دیگر از مدار تولید ایرالکو

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، با حضور مسئولان و در جریان بازدید از شرکت ایرالکو 42 دیگ آلاینده دیگر از مدار تولید شرکت آلومنیوم ایران ایرالکو اراک خارج شد .
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت : با بهینه سازی خطوط جدید و خارج نمودن 750 دیگ آلاینده از سال های گذشته تا کنون از مدار تولید ، تمامی خطوط تولید ایرالکو بهینه سازی شد .
میرزایی گفت : با جمع آوری تمامی دیگ های قدیمی که فاقد سیستم کنترل آلودگی ، هدر رفت انرژی و آلایندگی بودند و جایگزینی دیگ های جدید که از هدر رفت انرژی جلوگیری کرده و قابلیت پایش آنلاین را داراست گام ها برای کاهش آلودگی هوای اراک با شتاب برداشته می شود .
آذردشتی مدیر کل صداوسیما استان هم گفت : خارج کردن دیگ های آلاینده قدیمی و بهینه سازی دیگ های جدید ، می تواند ضمن حفظ اشتغال و افزایش تولید ، زمینه برای کاهش آلودگی هوای اراک و سلامت شهروندان اراکی به ارمغان آورد .
مدیر شرکت ایرالکو هم گفت : 750 دیگ فرسوده از دهه 50 در این کارخانه فعال بود که در مراحل مختلف بهینه سازی 5 خطوط کارخانه ایرالکو از مدار خارج شده است .
بولحسنی گفت : امروز 42 دیگ آلاینده از خطوط 5 کارخانه ازمدار خارج شده تا پرونده دیگ های آلاینده آلومنیوم در آبان ماه 97 به طور کامل بسته شود .
وی گفت : هم اکنون 465 دیگ بهینه سازی شده ، که منطبق بر تکنولوژِی های روز دنیاست در این کارخانه فعال است .
شرکت آلومنیوم ایران از صنایع مادر استان مرکزی است که سالانه 180 هزار تن آلومنیوم تولید می کند .
40 درصد آلومنیوم کشور در ایرالکو تولید می شود و در این کارخانه زمینه برای اشتغال چهار هزار و 700 کارگر فراهم شده است .اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __