رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

خدمات رسانی مطلوب در اولویت نوروزی استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمات رسانی مطلوب در اولویت نوروزی استان مرکزی

خدمات رسانی مطلوب در اولویت نوروزی استان مرکزی

خدمات رسانی مطلوب در اولویت نوروزی استان مرکزی

 

اورژانس هوایی در کنار سایر مجموعه‌های خدمات رسانی استان مرکزی در آمادگی نوروزی به سر می‌برند.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: در 12شهرستان استان نوروزگاه ها فعال است و در مبادی ورودی هر شهرستان اقلام تبلیغاتی برای پذیرایی از مسافران نوروزی محیا است.

ایزدی افزود: در هر نوروزگاه علاوه بر شناسایی آداب و رسوم  بازی های بومی و محلی و موسیقی سنتی به مسافران ارائه می شود.

وی اضافه کرد: با تاکید استاندار مرکزی و تشکیل جلسات ستاد تسهیل سفر استان قرار شد برای استقبال بیشتر گردشگران هتل های استان با 40درصد تخفیف به مسافران نوروزی ارائه خدمات کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گفت: 17 اقامتگاه بوم گردی، مراکز اسکان آموزش و پرورش و هتلهای و مراکز اقامتی استان توانمندی ارائه خدمات به 25هزار مسافر نوروزی در شبانه روز را دارند.

ایزدی ادامه داد: استان مرکزی دارای 930 اثرشناسایی و به ثبت ملی رسیده، یک اثر جهانی و 25روستای هدف گردشگری است و در نوروز سال گذشته یک میلیون و 300هزار گردشگری از جاذبه های طبیعی تاریخی و اماکن مذهبی این استان بازدید کردند.

رئیس پلیس راه استان مرکزی هم گفت: پلیس راه با تمامی امکانات عملیاتی آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی و کنترل ترافیک جاده های استان مرکزی است.

کهریزی، گشت های نامحسوس و محسوس، کنترل حمل و نقل عمومی را از جمله مهمترین برنامه های پلیس در ایام نوروز دانست و گفت: با رانندگان خاطی که با تخلفات حادثه ساز خود سبب سلب آسایش و به خطر افتادن جان هموطنان می شوند برخورد قاطع می شود.

وی از محدودیت های ترافیکی هم گفت و افزود: از ساعت 7صبح روز 28 اسفند ماه تا ساعت 24روز اول فروردین تردد انواع تریلر و کامیون به جزء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از محور قدیم ساوه-همدان و ساوه-سلفچگان ممنوع است.

معاون فنی و عملیات اورژانس هم گفت: 53پایگاه شهری جاده ای در سراسر استان به صورت شبانه روزی و در قالب تیم اورژانس موتوری، اتوبوس آمبولانس و اورژانس هوایی آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی است.

ایران نژاد افزود:اورژانس هوایی استان هم که به تازگی راه اندازی شده توانمندی انتقال سه مصدوم بدحال و دو مصدوم سرپایی را دارا است.

در نوروز سال گذشته یک میلیون و 300هزار گردشگر از جاذبه های طبیعی تاریخی و اماکن مذهبی این استان بازدید کردند.