جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

خدمات ارزنده دولتمردان از نگاه مردم دور نمی ماند - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمات ارزنده دولتمردان از نگاه مردم دور نمی ماند

خدمات ارزنده دولتمردان از نگاه مردم دور نمی ماند

خدمات ارزنده دولتمردان از نگاه مردم دور نمی ماند

 نماینده مردم خمین در خانه ملت گفت: خدمات و فعالیت های ارزنده دولتمردان از نگاه مردم دور نمی ماند و ملت فهیم ایران از حرکت هایی که در راستای توسعه باشد قدردان هستند.

محمد ابراهیم رضایی، روز دوشنبه در آیین دیدار مردمی رئیس جمهوری با مردم خمین در ورزشگاه شهید مطهری این شهر افزود: مردم زادگاه امام راحل از ماه ها قبل در انتظار حضور کاروان تدبیر و امید بودند تا پیام نشاط ، سازندگی و نوید بخش را دریافت کنند.

وی اظهار کرد: خمین فقیرترین شهر استان مرکزی است و با بروز خشکسالی های دهه اخیر، بحران آب، کم توجهی به تقویت زیرساخت های کشاورزی و اقتصاد مبتنی بر کشاورزی، مردم این خطه مشکلات عدیده ای را دارند.

نماینده مردم خمین در خانه ملت خاطرنشان کرد: این شهرستان در سال 65 167 هزار نفر جمعیت داشت درحالیکه جمعیت کل کشور 36 میلیون نفر بود و اکنون با وجود جمعیت 80 میلیونی کشور ، 107 هزار نفر جمعیت دارد و مفهوم این آمار این است که خمین 66 درصد منابع انسانی خود را در سال های اخیر از دست داده است.

به گزارش ایرنا، رضایی یادآور شد: وجود بالاترین نرخ بیکاری استانی معادل 16.5درصد یکی از معضلات جدی خمین است که امید می رود با مصوبات موثر هیات دولت در این سفر رقم آن تعدیل شود.

وی از سوگیری فعالیت های دولت در حوزه بهداشت و درمان تقدیر کرد و گفت: رضایتمندی مردم متوسط و ضعیف جامعه حاصل این سیاست ها بوده است.

رضایی عنوان کرد: گام های بلندی که در راستای خودکفایی گندم و تامین اقلام استراتژیک غذایی در دولت یازدهم برداشته شده، قابل تقدیر است.

شهرستان خمین از توابع استان مرکزی است که حدود 110 هزار نفر جمعیت آن در 2 شهر ،2 بخش و هفت دهستان زندگی می کنند.

فاصله این شهرستان تا اراک مرکز استان مرکزی، 61 کیلومتر است.

سفر حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جریان سی و دومین سفر استانی خود به استان مرکزی، 2 روز است که روز اول آن در اراک برگزار شد.

دیدار با مردم استان مرکزی و شهرستان اراک در مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک، بازدید از شرکت واگن پارس اراک، نشست سرمایه گذاری و توسعه، افتتاح طرح های ویدئو کنفرانسی و دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان از برنامه های سفر رئیس جمهوری در روز اول بود.

 دیدار با مرم شهرستان خمین در ورزشگاه شهید مطهری، بازدید از بیت تاریخی امام راحل و تجدید بیعت با آرمان های امام خمینی (ره)، شرکت در شورای اداری و نشست با اصحاب رسانه و تشریح برنامه های سفر، از برنامه های امروز (دوشنبه) است.