جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

خبرنگاران در راستای آگاهی‌بخشی در حوزه محیط زیست تلاش کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبرنگاران در راستای آگاهی‌بخشی در حوزه محیط زیست تلاش کنند

خبرنگاران در راستای آگاهی‌بخشی در حوزه محیط زیست تلاش کنند

خبرنگاران در راستای آگاهی‌بخشی در حوزه محیط زیست تلاش کنند

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی گفت: خبرنگاران با توجه به پتانسیلی که در زمینه تاثیرگذاری عمومی دارند می‌توانند در راستای صیانت از محیط زیست مفید باشند.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی در مراسم تجلیل از خبرنگاران که در اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد با اشاره به اهمیت حرفه خبرنگاری اظهار داشت: خبرنگاران زبان گویا و پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند و می‌توانند از این پتانسیل در راستای بهبود وضعیت استان و همین‌طور صیانت از حوزه محیط زیست استفاده کنند چراکه سلامت جامعه بسته بله سلامت محیط زیست است.

وی افزود: حرفه خبرنگاری حرفه‌ای مقدس است که باید در آن جانب صداقت و امانت رعایت شود و همانطور که خداوند در قرآن نیز از قلم قسم یاد کرده و ارزش آنچه که از قلم می‌تراود را با شفافیت بیان داشته باید خبرنگاران نیز با توجه به اهمیت و ارزش این حرفه در راستای حفظ قداست آن تلاش کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: خبرنگاران باید در ارائه مطالب دقت کافی را داشته و به‌دنبال ایجاد جو تشنجی و ناآرام نباشند و واقعیت‌ها را در همان بستری که هستند انتقال دهند و تیترهای نامربوط با متن استفاده نکنند.

ابراهیمی‌کارنامی بیان داشت: فعالان این حرفه با وجود سختی‌هایی که دارند و تلاشی که در مسیر انعکاس اخبار دارند و در راستای بهبود جامعه نهایت توان خود را بکار می‌گیرند از امنیت شغلی برخوردار نبوده و آنچنان که درخور زحماتشان باشد از آنها حمایت نمی‌شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلاتی که در زمینه تعامل خبرنگاران با دستگاه‌ها وجود دارد جابجایی آنها از حوزه‌ای به حوزه دیگر است که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد و تا جایی که امکان دارد این جابجایی اتفاق نیفتد چراکه تسلط بر یک حوزه ابزار مهم کاری است که در صورت تعویض تا ایجاد تسلط برای خبرنگار جدید مشکلاتی را باید متحمل شد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی عنوان کرد: پرسنل محیط زیست با وجود مشکلات عدیده‌ای از جمله کمبود نیرو و خالی بودن 77 درصد ردیف‌های شغلی این اداره و کمبود امکانات و استفاده از وسایل غیرپیشرفته بسیار خوب عمل کرده و بازده خوبی داشته است.

ابراهیمی‌کارنامی خاطرنشان کرد: حرفه خبرنگاری به‌سبب سختی‌ها و ازخودگذشتگی‌هایی که دارد با شغل محیط‌‌بانی شباهت داشته و همانطور که اخیرا شاهد در خون تپیدن 3 تن از محیط‌بانان کشور بودیم بسیاری از خبرنگاران نیز در راستای انجام رسالتشان جانشان را فدا کرده‌اند