رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

حمایت استکبار از جریانات تکفیری باهدف تخریب اتحاد مسلمانان - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت استکبار از جریانات تکفیری باهدف تخریب اتحاد مسلمانان

شناسه : 330669400

حمایت استکبار از جریانات تکفیری باهدف تخریب اتحاد مسلمانان

حمایت استکبار از جریانات تکفیری باهدف تخریب اتحاد مسلمانان

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: شکل گیری و حمایت استکبار جهانی از جریان های تکفیری برای تخریب هویت و اتحاد مسلمانان است

آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی ، در نخستین همایش تقریب مذاهب اسلامی در اندیشه های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در  اراک، وحدت را درون مایه اتحاد و انسجام مسلمانان جهان دانست و افزود :  تقویت این مهم با محبت حضرت محمد (ص) و اهل بیت(ع) محقق می شود.

 وی با بیان اینکه دوستی و محبت به آل محمد (ص) به جامعه اسلامی وحدت و یکپارچگی می بخشد گفت : این فرهنگ مقدس راهگشای همه مشکلات در جوامع اسلامی است.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی ، سرلوحه قرار دادن سیره اهل بیت (ع) را زمینه رسیدن به کمال و شناخت واقعی پروردگار عنوان کرد.

آیت الله اراکی ادامه داد : چنانچه عالمان اسلامی چهره اسلام واقعی و آرمان های ناب اهل بیت (ع) را به جامعه اسلامی معرفی کنند، بی شک آحاد جامعه برای تحقق اسلام ناب محمدی متحد می شوند.

وی افزود : مسلمانان باید با درک عشق به اسلام راستین به یکدیگر نزدیک شده و در سایه اسلام ناب محمدی وحدت و همدلی را بیش از پیش تقویت کنند.

آیت الله اراکی ، بر نهادینه کردن وحدت در جوامع تاکید کرد و گفت : با این مهم ، اختلاف نظرها خسارتی به اسلام و مسلمین وارد نمی کند.

وی افزود : شکاف در اتحاد مسلمانان ، جامعه مسلمین را شکننده و زمینه رسوخ دشمنان به مواضع اسلام را فراهم می کند.