جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

حمایت استکبار از جریانات تکفیری باهدف تخریب اتحاد مسلمانان - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت استکبار از جریانات تکفیری باهدف تخریب اتحاد مسلمانان

حمایت استکبار از جریانات تکفیری باهدف تخریب اتحاد مسلمانان

حمایت استکبار از جریانات تکفیری باهدف تخریب اتحاد مسلمانان

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: شکل گیری و حمایت استکبار جهانی از جریان های تکفیری برای تخریب هویت و اتحاد مسلمانان است

آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی ، در نخستین همایش تقریب مذاهب اسلامی در اندیشه های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در  اراک، وحدت را درون مایه اتحاد و انسجام مسلمانان جهان دانست و افزود :  تقویت این مهم با محبت حضرت محمد (ص) و اهل بیت(ع) محقق می شود.

 وی با بیان اینکه دوستی و محبت به آل محمد (ص) به جامعه اسلامی وحدت و یکپارچگی می بخشد گفت : این فرهنگ مقدس راهگشای همه مشکلات در جوامع اسلامی است.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی ، سرلوحه قرار دادن سیره اهل بیت (ع) را زمینه رسیدن به کمال و شناخت واقعی پروردگار عنوان کرد.

آیت الله اراکی ادامه داد : چنانچه عالمان اسلامی چهره اسلام واقعی و آرمان های ناب اهل بیت (ع) را به جامعه اسلامی معرفی کنند، بی شک آحاد جامعه برای تحقق اسلام ناب محمدی متحد می شوند.

وی افزود : مسلمانان باید با درک عشق به اسلام راستین به یکدیگر نزدیک شده و در سایه اسلام ناب محمدی وحدت و همدلی را بیش از پیش تقویت کنند.

آیت الله اراکی ، بر نهادینه کردن وحدت در جوامع تاکید کرد و گفت : با این مهم ، اختلاف نظرها خسارتی به اسلام و مسلمین وارد نمی کند.

وی افزود : شکاف در اتحاد مسلمانان ، جامعه مسلمین را شکننده و زمینه رسوخ دشمنان به مواضع اسلام را فراهم می کند.