جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

حفظ و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه یک تکلیف معنوی است - نمایش محتوای خبر

 

 

حفظ و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه یک تکلیف معنوی است

حفظ و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه یک تکلیف معنوی است

حفظ و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه یک تکلیف معنوی است

حفظ و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه یک تکلیف معنوی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: حفظ و ترویج ارزش های دفاع مقدس در جامعه کنونی یک تکلیف معنوی است که دستگاه های فرهنگی، روحانیون و سایرین باید این مهم را در دستور کار قرار دهند.

حجت الاسلام صفر قربانپور اظهار داشت: در سال جاری به علت همزمانی ایام سوگواری امام حسین (ع) در ماه محرم و هفته دفاع مقدس، این ایام از شور معنوی ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: نگاه ما به هفته دفاع مقدس بایستی رنگ و بوی معنوی داشته باشد و همه دستگاه ها از جمله سپاه، ستاد امر به معروف و... برنامه های هفته دفاع مقدس را با نوای حسینی و اهل البیتی آغاز کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس از ضروریات کار ما در این ایام است و هیات های سوگوار و عزادار باید به موضوع ایثار و شهادت بیش از پیش توجه کنند.

قربانپور خاطرنشان ساخت: در برگزاری برنامه های این ایام باید ترتیبی اتخاذ شود که بین دستگاه های اجرایی و هیات های مذهبی تعامل و همراهی مطلوبی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: طبیعی است که هر چه ایام سوگواری به میانه و پایان دهه اول محرم می رسد، آهنگ عزاداری ها نیز بیشتر می شود، بنابراین باید توجه داشت که برنامه های مختلفی از جمله نمایشگاه های هفته دفاع مقدس، منافی شأن اباعبدالله الحسین(ع) نبوده و حال و هوای حسینی داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: فعالیت های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور به حفظ ارزش ها و انعکاس اثرات دفاع مقدس در جامعه کمک شایانی می تواند داشته باشد، اما در مجموع روش های گوناگونی برای این امر وجود دارد که در ابتدا باید زوایای ناشناخته ارزش های دفاع مقدس را به عرصه بیاوریم تا نهادینه شوند و دفاع مقدس اثر ماندگار، مطلوب و برگ برنده ای در مقابل نظام استکباری باشد.

قربانپور افزود: بنابراین کسانی که کار فرهنگی می کنند و خود را به نظام ولایی مدیون می دانند، برای حمایت از حاکمیت نظام دینی باید به اصل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس مثل سایر فرایض دینی توجه ویژه داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تشریح کرد: آثار شفاهی و مکتوب برجای مانده از دفاع مقدس بازنگری، بازبینی و بازخوانی نیاز دارد تا تبدیل به برنامه های جامعی شود که مطابق با دنیای امروز باشد و بتوانیم به بهترین نحو به این برنامه ها جامه عمل بپوشانیم.

قربانپور اظهار داشت: همچنین سیره و سبک زندگی افرادی که در دفاع مقدس حضور داشته اند مثل شهیدان و رزمندگان برای نسل امروز به عنوان یک الگوی عملی و اسوه، تشریح و تبیین شود چرا که این افراد برای ما افتخار آفرین بوده اند.

وی در پایان گفت: همچنین در رابطه با دفاع مقدس، بهره گیری از امکانات جدید اطلاع رسانی و تبیین سوالات نسل جوان امروز و رفع شبهات آنها توسط متخصصین باید مدنظر قرار گیرد