جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

حفظ محیط زیست رویکرد دولت - نمایش محتوای خبر

 

 

حفظ محیط زیست رویکرد دولت

حفظ محیط زیست رویکرد دولت

حفظ محیط زیست رویکرد دولت

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت : حفظ محیط زیست رویکرد دولت یازدهم است و در این راستا به آن توجه ویژه شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، دکتر ابتکار در سفر یک روزه خود به اراک و در نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای استان که با حضور مسئولان استان و شهرستان برگزار شد با اشاره به اهمیت حوزه محیط زیست در کشور گفت : وجود مشکلات فراوان در دولت یازدهم باعث نشده که موضوع محیط زیست فراموش شود.

وی افزود :کاهش این معضل ، اصلاح و پیگیری برنامه آلودگی هوا در سال های پیشین در سطح کشور از اولویت های دولت و محیط زیست است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت : حذف بنزین های غیر استاندارد از سطح استان ها و کلانشهر ها بویژه اراک کمک زیادی به کاهش آلودگی هوا کرده است.

دکتر ابتکار با اشاره به نظارت لحظه به لحظه وضعیت هوای کلانشهرها افزود : هجوم گرد و غبار به مشکلی جدید تبدیل شده که در همین راستا شناسایی کانون های این منابع آلاینده اولویت نخست دولت است.

وی گفت : دولت برنامه ویژه ای در قالب تسهیلات برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده دارد .

وی به احیای تالاب حورالعظیم خوزستان اشاره کرد و گفت : احیای تالاب ها هم که تاثیر ویژه ای درکاهش آلوگی هوا دارد در حال انجام است.

ابتکار گفت: در سال گذشته هفتاد و نه صنعت در استان مرکزی جزء صنایع آلاینده شناخته شده که رسیدگی و تنظیم مستندات آلاینده بودن آنها قابل پیگیری مجدد است.

وی افزود : دولت با پرداخت وام و تسهیلات برای انتقال طرح آنودسازی کارخانه آلومینیوم سازی اراک به این واحد کمک می کند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت : معادن هم باید در قالب اصول زیست محیطی فعالیت داشته باشند.

دکتر ابتکارمدیریت دفع پسماند به ویژه پسماند پزشکی را بسیار مهم دانست و افزود : در این راستا برنامه ریزی با هدف اجرای شاخص های علمی و مدیریتی این معقوله عملیاتی خواهد شد.